ODTÜ Matematik Y.Lisans mezunu öğretmenden online dersler

Matematik ve geometride uzman birinden ders alarak kendinizi geliştirmek için en doğru yerdesiniz.
Profil Onaylandı
370 puan
Premium Öğretmen
Öğretmene Sorulan Soru ( 2 )
Yapılan Yorum ( 26 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 9 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


NOT: Online derslerimiz başladı ve olanca hızıyla sürüyor. Yoğun ilginize teşekkür ederim. Dileyen öğrencilerle(YKS veya LGS) takıldığı soruları Zoom üzerinden çözüyorum, dileyenlerle föy üzerinden hızlı konu anlatımı+soru çözümü yapmaktayım. Şu dönemde üniversite öğrencilerinden de ders almak isteyenler oldukça fazla sayıda. Üniversite derslerinden yetkin olarak ders verdiklerim şunlar:

Calculus-Advanced Calculus
Diferansiyel Denklemler
Lineer Cebir
Ayrık-Sonlu Matematik(Discrete Mathematics)
Olasılık Teorisi

38 yaşındayım ve doğma büyüme İzmirliyim. Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Hacettepe İşletme(İng.) ve ODTÜ Matematik Bölümlerinde okudum. ODTÜ'yü şeref derecesiyle bitirdikten sonra uygulamalı matematik ve eğitim alanlarında iki yüksek lisans yaptım. Önce üniversitede araştırma görevlisi ve koordinatör asistan olarak, ardından da bazı özel öğretim kurumlarında matematik/geometri öğretmeni olarak çalıştım. Son altı yıldır anadolu liselerinde kadrolu matematik öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

2007 senesinden beri lise, üniversite, TEOG düzeyinde ve KPSS, ALES, DGS sınavlarına hazırlık amacıyla özel ders veriyorum. Ankara, İzmir, Zonguldak ve İstanbul'da fen lisesi öğrencisinden meslek lisesi mezununa, seviyeleri değişken olan 250'ye yakın öğrenciyle çalıştım. Özel derste prensibim konunun has noktalarına değindikten sonra değişik kaynaklardan derlediğim, değişik tipte çok sayıda soru çözmek ve öğrenciye bir sonraki dersten önce kontrol edilmek üzere ödev vermektir. Her konuyla ilgili ÖSYM sınavlarında çıkmış sorular mutlaka çözülür. Bunun yanı sıra, öğrencinin bilgiyi ne derece özümsediğini ölçebilmek adına belli aralıklarla tarama sınavları uygularım.

İsteyen öğrenciyle konu anlatımı ağırlıklı soru çözümü yapıyorum, isteyen öğrenciyle sadece soru çözümü yapıyorum. Öğrenci bana takıldığı soruları WhatsApp aracılığıyla yollayabilir, müsait olduğumda çözümlerini öğrenciye yollarım. Ayrıca kendim de ilginç bulduğum soruları WhatsApp'tan öğrenciyle paylaşıyorum.

Bir seanslık dersim iki ders saati(yaklaşık 90-100 dakika) sürmektedir ve bir seans ders ücretim lise düzeyinde dersler için ortalama 200 TL dir.(Dersin yapılacağı yere ve dersin sıklığına göre değişiklik gösterebilir). Düzeyleri birbirine yakın olmak şartıyla iki öğrenciye grup dersi de vermekteyim, bu durumda ders ücretleri daha ekonomik olmaktadır. Haftada iki veya daha fazla ders alacak öğrencilere bir miktar indirim uygulamaktayım.

Bakırköy, Ataköy, Florya, Bahçelievler, Halkalı Atakent, Başakşehir, Bahçeşehir ve Beşiktaş başta olmak üzere Avrupa Yakası'ndaki pek çok bölgeye derse gitmekteyim. Çok iyi düzeyde İngilizce bildiğim için herhangi bir dersi İngilizce olarak anlatabilirim. Ayrıca IB eğitimi gören öğrencilere makale yazmada ve okul derslerinde; SAT, AP gibi sınavlara hazırlanan öğrencilere de sınava hazırlık sürecinde yardımcı olmaktayım.

Bunun yanında, araştırma görevlisi olarak çalıştığım ve koordinatör asistan olarak görev yaptığım zamanlardan edindiğim tecrübeyle, başta Calculus(Analiz), Advanced Calculus, Diferansiyel Denklemler, Lineer Cebir ve İstatistik dersleri olmak üzere üniversite dersleri de vermekteyim. Her vize veya finalden önce en az 3 ders yapmaktayım. Üniversite derslerinin seans ücretleri 250 TL dir. İki kişi ders aldığında ücret seans başına 150 TL dir. KPSS(ÖABT) sınavlarına hazırlanan ilköğretim matematik ve lise matematik öğretmen adaylar için de programlarım mevcuttur.

Artık iyi liselere LGS ile girilebiliyor. Bu sınavda sorulan sorular lise düzeyinde okuduğunu anlama ve yorumlama yeteneğini ölçüyor. Bu sınava lise matematik öğretmeniyle hazırlanmak istiyorsanız bana verdiğim numaradan ulaşabilirsiniz.​

DGS ve ALES sınavlarına hazırlanan adayların genel düzeyini tespit ettikten sonra hemen detaylı bir program hazırlıyorum. Ardından pratik konu anlatımını bol soru çözümüyle destekleyerek sınava birlikte hazırlanıyoruz.

206 Veli İle İletişime Geçti
10 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 2 gün önce
Online

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Mezunu

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE ATAKENT

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

+90 533260XXXX (Tıkla Gör) No'lu Telefondan Öğretmene Ulaşabilirsiniz.

Matematiğe aşık birisi olarak başkalarının benim tecrübelerimden yararlanmasının onların fazlasıyla lehine olacağını düşünüyorum. Bunun yanında başkalarının yaşamında kalıcı izler bırakmak insana ayrı bir mutluluk veriyor.

2007 yılından beri 8. sınıftan yüksek lisans öğrencisine 150'ye yakın öğrenciye matematik, geometri ve İngilizce branşlarından özel ders verdim.

Matematiği çok seven ve bu alanda uzman birisi olarak sizlerin de matematiği seveceğinizi ve genel matematik becerinizin en az bir seviye artacağını söyleyebilirim. Size ders programı hazırlayıp çalışmanızı(ve hayatınızı) düzene sokmanıza yardımcı olabilirim. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere bölüm seçiminde katkım olacaktır.

Sigara kullanmıyorum. Derslere vaktinde gelmeye dikkat ederim, bir aksilik olmuşsa bunu öğrenciye veya velisine uygun bir süre öncesinden haber veririm. Aynı davranışı öğrenciden de beklerim.

Bir kazanımı mutlaka mantığıyla açıklamaya çalışırım, ispat çok uzun değilse ispatını gösteririm. Bunun yanında sınavlarda hız faktörü de oldukça önemli olduğu için has noktaları öğrencinin aklında kalacak şekilde vermeye özen gösteririm. Bir sorunun farklı çözüm yollarını veririm, hangisinin benim tercihim olduğunu söylerim.

Derslerim yaklaşık 90-100 dakika sürer. Derslerde konu anlatımı-soru çözümü dengesine dikkat ederim. Bir kazanımı mutlaka mantığıyla açıklamaya çalışırım, ispat çok uzun değilse ispatını gösteririm. Bunun yanında sınavlarda hız faktörü de oldukça önemli olduğu için has noktaları öğrencinin aklında kalacak şekilde vermeye özen gösteririm. Bir sorunun farklı çözüm yollarını veririm, hangisinin benim tercihim olduğunu söylerim. Mutlaka daha önce sınavlarda çıkmış soruları çözmeye, bir kısmını da öğrenciye ödev vermeye gayret ederim. Derslerin sonunda verdiğim ödevlerin bir sonraki derse kadar yapılmasını, en azından üzerinde uğraşılmasını beklerim.

Öğrenci takıldığı soruları WhatsApp üzerinden bana sorabilir. Ben de WhatsApp üzerinden faydalı bulduğum dökümanları öğrenciyle paylaşırım.

Matematik birçok özel ders verenin yanlış yere ifade ettiği gibi kolay bir ders değildir. Ama öte yandan pek çok öğrencinin şikayet ettiği gibi yapılamayacak denli zor bir branş değildir. Bu branşta, sabrı, çalışma azmi, orta düzeyde zekası ve en önemlisi isteği olan herkes başarılı olabilir. Bunu başarmak için yardıma ihtiyaç duyuyorsanız doğru yerdesiniz.

WhatsApp yoluyla, sistem üzerinden veya beni telefonla arayarak başarı için ilk adımı atabilirsiniz.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRETONLİNE ÜCRET
Matematik Diferansiyel Denklemler 60 DK 250 TL200 TL
Matematik Lineer Cebir 60 DK 250 TL200 TL
Oyun - Hobi Satranç 60 DK 120 TL100 TL
Matematik Genel Matematik 60 DK 150 TL120 TL
Matematik Geometri 60 DK 150 TL120 TL
Matematik Analitik Geometri 60 DK 150 TL120 TL
İlköğretim Takviye 60 DK 120 TL100 TL
Üniversite Derslerine Takviye Calculus 60 DK 200 TL200 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
PAZARTESİ 10:00 21:30
SALI 10:00 21:30
ÇARŞAMBA 10:00 21:30
PERŞEMBE 10:00 21:30
CUMA 10:00 21:30
CUMARTESİ 10:00 21:30
PAZAR 10:00 21:30
İL İLÇE
İSTANBUL AVCILAR
İSTANBUL BAĞCILAR
İSTANBUL BAHÇELİEVLER
İSTANBUL BAKIRKÖY
İSTANBUL BAŞAKŞEHİR
İSTANBUL BAYRAMPAŞA
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BEYLİKDÜZÜ
İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE
İSTANBUL EYÜP
İSTANBUL FATİH
İSTANBUL KADIKÖY
İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE
İSTANBUL SARIYER
İSTANBUL ZEYTİNBURNU
Kağan
Nis 24, 2020
Merhaba hocam online olasılık ve istatistik dersi veriyormusunuz?
Evet veriyorum ama yine de dersin içeriğini incelemem gerekir.
Ümit Çetiner
Eyl 17, 2019
Hocam merhaba biz iki arkadaş bu dönem düzenli olarak diferansiyel denklemlerden ders almak istiyoruz. Yetkinlikleriniz arasında bu dersin olduğunu gördük. acaba beşiktaş merkez civarına derse geliyormusunuz?
Beşiktaş civarına belli günlerde gelebiliyorum. Şu an için pazar günü öğleden sonra bir müsaitliğim var. WhatsApptan detayları yazabilirsiniz. 0533 2601248
26
Yorumlar
hilal y.
Eyl 10, 2020
Pandemi döneminde online dersler yaptık. Calculus2 ve Diferansiyel Denklemler derslerimde çok yardımcı oldu ve sayesinde mezun olabildim. Keşke üniversitemde de eğitim verseymiş diyorum. :) Çok teşekkür ederim, hakkınızı helal edin.
Aylin .
Eyl 2, 2020
Mezuna kalan bir öğrenci olarak Engin Hocayla bu senenin ocak ayından itibaren birlikte çalıştım. Özellikle geometride ve yeni tarz problem sorularında bazı sıkıntılarım vardı. Bu sıkıntıları hocamın nokta atışı tavsiye ve yönlendirmeleriyle giderdik. Korona sonrası dönemde de ailemin isteği üzerine dersleri online yaptık ve bu dersler yine oldukça verimli oldu. Hukuk fakültesi hedefiyle mezuna kalmıştım ve hocamın da katkısıyla bu hedefime ulaştım. Teşekkürler Engin Hocam
Zülfiye .
Ağu 27, 2020
Engin Bey bu sene YKS’ye hazırlanan kızımın matematik hocasıydı. Kendisi son derece donanımlı ve ÖSYM sınav tarzına hakim olmakla birlikte en önemlisi de bu süreçte kızımın sakin ve kendinden emin bir şekilde sınava hazırlanmasına yardımcı oldu. Kızımın Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazanmasındaki katkılarından dolayı hocamıza teşekkür ederiz.
Tayfun .
Ağu 17, 2020
Engin Hocadan iki farklı üniversite matematik dersi aldım. Hocamın desteği sonucunda iki derste de başarılı oldum. Soru çözümleri oldukça detaylı ve aynı zamanda anlaşılır. kendisini tavsiye ediyorum
Nevin Y.
Tem 29, 2020
Oğlumun LGS hazırlık sürecinde Engin Beyden yardim aldık. Kendisi işini oldukça ciddiye alan ve severek yapan bir öğretmen. Düzenli olarak ödev veriyor ve bunlarin takibini eksiksiz yapiyor. Oğluma matematik dışında Türkçede takıldığı sorularda da yardımcı oldu . Tüm bu emeklerin sonucunda oğlum yüzde birlik dilimde yer aldı. Bize tercih sürecinde de destek olan hocamıza teşekkür ediyoruz
Merve T.
Tem 13, 2020
Engin Hocadan hem calculus, hem de ayrık matematik derslerimde takviye aldım ve hocamın sayesinde her iki dersi de güzel bir harf notuyla geçtim. Üniversite dersi almak isteyenler gözü kapalı kendisine başvurabilirler. şüphesiz memnun kalacaklar
Seraptnc24 .
Haz 24, 2020
Eğitim konusunda Verdiği bilgilerle ilgisiyle alakasıyla başarısıyla sabrıyla anlayışıyla şimdiye kadar tanıdığım tanımaktan mutluluk duyduğum kapısını çalmaktan çekinmediğim muhteşem bir eğitmen.. Kendisinden cok memnun kaldım cok sevdim hayatımda değer sahibi oldu kendisine cok teşekkür ediyorum... Çokça sağolun Engin Hocam ❤️
Emre .
Haz 11, 2020
Engin hocadan calculus 2 dersi aldım , background u zaten bana güven vermişti açıkçası ama bekleidiğimden daha iyi bir performansa sahip olduğunu kendi gözlerimlen gördüm bilgisi ve yaklaşım şekli gerçekten takdire şayan sayesinde verdiği eğitim ile sınavım harika geçti ve gerçekten calculus için berbat seviyedeydim , fakat eksiklerimi farkedip ona göre ilerledi ve kendi hocaslarımdan daha iyi bir eğitimi ve sağlam bilgi düzeyi ile şiddetle tavsiye ettiğim memnun kaldığım hocalardan oldu
Mustafa A.
May 31, 2020
Gerçekten Engin hocam işinin hakkını veriyor.
Ece .
May 26, 2020
Hocam merhaba bende mühendislik matematıgı dersı ıcın diferansiyel denklemler,bernoulli&ricatti diferansiyel denklemler ile ilgili yardımcı olabılır mısınız acaba
Ulaş .
May 23, 2020
Hocam iyi günler. Endüstri mühendisliği bölümü okuyorum. İleri bir tarihte diferansiyel denklemler vizem var. Sadece 2 soru sorulacak ve 2 saat vaktim olacak. O 2 saat içinde sorularımı çözer misiniz?
İbrahim .
May 13, 2020
Kendisinden ders almış bir arkadaşımın tavsiyesiyle Engin Hoca'dan calculus 2 dersi için takviye alıyorum ve çok memnun kaldım. Dersi akıcı bir şekilde anlatıyor ve sınavda çıkabilecek tarzda sorular çözüyor.Epey ödevde veriyor kendisi sağolsun. calculus dersi alacak arkadaşlara gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
FATİH .
May 4, 2020
Engin Hocayı internetten buldum ve kendisi ile diferansiyel denklemler çalışmaları yaptık. Soru çözümlerini oldukça detaylı ve açıklayıcı bir şekilde yapıyor, anlamadığınız yer olduğunda sabırla her şeyi yeniden anlatıyor. Finaller öncesinde tekrar kendisinden yardım alacağım.
Murat K.
Nis 16, 2020
Engin Hocam üniversite çalışmalarımda bana çok yardımcı olduğunuz için size teşekkür ederim.Özel ders için kendisini tavsiye ediyorum
Cihan .
Oca 22, 2020
10. sınıfa giden oğlum için Engin Hocadan takviye alıyoruz. Geçen sene oğlum matematikte çok sıkıntı yaşamıştı bir türlü istediğimiz notları alamamıştı. Bu sene Engin Hocanın hem dersiçi hemde dersdışı desteğiyle oğlumun dersleri bariz biçimde daha iyi. Kendisiyle üniversite sınavına kadar devam etmeyi düşünüyoruz
Gülay K.
Kas 20, 2019
Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine bu senenin başından beri kızım Engin Beyden ders alıyor. Bu sürede kızımın ders çalışması belli bir düzene girdiğini gözledim. Artık yapamadığı soru olunca erkenden pes etmiyor yardım edecek birinin olduğunu biliyor. Buda kızıma bir özgüven kazandırdı. İlk matematik sınavından 85 aldı, geçen seneye göre epey ilerleme var. Kısacası Engin Beyden memnunuz ders alacak diğer velilere tavsiye ediyoruz
Filiz T.
Eyl 4, 2019
Oğlum lisede sayısal derslerde zorlanınca Engin Beyden takviye almaya başlamıştık. Yaklaşık 1.5 senedir matematik ve fizik dersi alıyoruz. Bu sürede oğlumun derslerinde gözle görülür bir düzelme oldu. Hocamızdan çok memnunuz. Bu senede kendisiyle çalışmaya devam ediyoruz.
Cengiz D.
Ağu 21, 2019
Merhabalar oğlumun üniversiteye hazırlık sürecinde Engin Bey'den ders aldık. Kendisini internetten bulmuştuk yani önceden tanımıyorduk. Buna rağmen hocamız sanki bir aile dostuymuş gibi samimi bir biçimde davrandı. Oğluma hem matematikte takıldığı konularda yardım ederek hemde eğitim koçluğu yaparak büyük destek oldu. Sonuç olarak oğlum İstanbul üniversitesi veterinerlik fakültesini kazandı mutluyuz. Kendisine katkıları için teşekkür ederiz.
Sema .
Ağu 6, 2019
Üniversiteye hazırlık döneminde soru çözümü için Engin Hoca'dan destek aldım. Kendisinin bana çok fazla katkısı olduğunu söyleyebilirim. Özellikle geometride yeni soru tiplerinde zorlanıyordum ama hocamın yardımları sayesinde baya aşama kaydettim. Sonuç olarak bugün İTÜ'de mühendislik okumaya hak kazandığımı öğrendim çok mutluyum. Engin Hocam iyi ki varsınız :)
Aslı H.
Tem 26, 2019
Oğlum Samet Lgsye hazırlanırken yeni nesil sorularda zorlanıyordu.Bir arkadaşımın tavsiyesiyle Engin Beyden ders almaya başladık. Kendisi Samet'e akademik ve motivasyon açısından son derece destek oldu.Çok yakından ilgilendi. Engin beye teşekkürlerimizi sunarız
Serhat K.
Tem 22, 2019
Kızım bu sene LGS sınavına hazırlanırken matematik dersinde yaşadığı birtakım sıkıntılardan dolayı özel ders aldırmaya karar vermiştik. Matematik netleri aslında fena değildi ama yine de takviyeye ihtiyaç vardı. Özel ders öğretmeni olarak Engin Hoca ile anlaştık. Yaklaşık dört aylık çalışmamızın karşılığında kızım çok iyi bir sınav geçirmişti. Bugün İstanbul'un en gözde liselerinden birine yerleştiğini öğrendik. Engin Hoca'ya emekleri için teşekkür ediyoruz. Kızımın lise eğitimi boyunca kendisiyle çalışmayı düşünüyoruz.
Tutku .
Oca 22, 2019
Üniversite sınavına hazırlanırken annemin bir arkadaşının tavsiyesi üzerine Engin Hoca ile çalışmaya başladık. Kısa bir süre içinde anlatımındaki farklılığı hissettim, motivasyonum arttı. Bana hazırladığı çalışma programı sayesinde çalışmalarım bir düzene girdi. Hazırladığı deneme sınavları benim için yol gösterici bir rehber oldu. Sonuç olarak şu anda bir vakıf üniversitesinde tam burslu olarak psikoloji bölümünde okuyorum ve bunun önemli bir kısmını Engin Hoca'ya borçluyum. Kendisiyle çalışma yapmanızı tavsiye ederim.
Onur T.
Ara 8, 2018
Engin Hoca'dan üniversite yıllarımda üst üste 3 dönem calculus 1-2, diferansiyel denklemler derslerini aldım. Mühendislik okumama rağmen matematik düzeyim yeterli gelmiyordu. Engin Hoca ile bu bu üç derside başarıyla ve iyi notlarla geçtim. Üniversitedeki hocalarımdan anlayamadığım çoğu şeyi kendisinden anladım ve sınavlarda başarılı olmamı sağladı. Bunun yanında ders dışındaki pekçok konuda bana yol gösterdi. Geçen sene mezun oldum ve şu anda mühendislik diplomasına sahip olmamda payı büyüktür Allah kendisinden razı olsun.
Furkan .
Kas 18, 2018
Engin Hoca ile çalışmaya geçen senenin başlarında başlamıştık. Matematik temelim pek iyi değildi, bir önceki sene sınavlardan iyi notlar alamamıştım. Engin Hoca ile çalışmaya başladıktan sonra herşey değişti. Hem matematiği sevmeye başladım hemde sınavlardan gayet iyi notlar almaya başladım. Artık 85-90 alınca neden daha iyi olmadı diyebiliyorum. teşekkürler hocam!
Engin H.
Eki 23, 2018
Evet DGS dersi veriyorum. Belli gün ve saatlerde müsaitim. Detaylar için 0533 2601248 nolu telefondan irtibata geçin lütfen(arama veya WhatsApp mesajı).
Yaşar .
Eki 22, 2018
Hocam merhabalar DGS dersi veriyor musunuz? Önümüzdeki seneki DGS sınavına hazırlanıyorum, haftada bir gün 2 saat ders almak istiyorum. Müsaitliğiniz ne durumda? Bahçelievlerde oturuyorum dersleri evimde almak istiyorum. Saygılar
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.