Özel Ders Neden Gereklidir?

Özel Ders Neden Gereklidir?
Semanur ç.
Özel Ders Neden Gerekli
Eyl 15, 2017
2096

 Genel sınıf ortamında öğretmenler konuları bitirebilemek, müfretadı yetiştirebilmek adına hep orta seviyedeki öğrencilere hitap edecek şekilde ders işlemek zorunda kalmaktadır.

Bu durumda temeli zayıf, konuyu anlamakta zorluk çeken öğrenciler de ortalamanın üzerindeki öğrenciler de kendilerine hitap eden bir öğrenme alanı olmadığı için sıkılmakta, dersi dinlemekte zorlanmakta ve çoğu zaman derse katılım gerçekleştirememektedir.

 Oysa özel ders öğretmeniniz sizin şahsınıza, seviyenize göre bir öğrenme planı oluşturacaktır. Ayrıca normal sınıf ortamında zaman yetersizliğinden öğrenci anlamadığı yeri soramamakta çoğu zaman yeterli miktarda soru çözümü yapılamamaktadır. Özel dersler de öğretmeniniz konuyu defalarca tekrar edebilir, anlamadığınız yerleri detaylandırabilir, püf noktaları gösterebilir. Ayrıca istediğiniz kadar soru çözmekte de özgürsünüz.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı gerçek başarı için özel dersin kesinlikle faydalı olacağını düşünüyorum.

Bir önceki yazımız olan "Özel Ders İlan Örnekleri" başlıklı makalemizde özel ders vermek için ilan veren öğretmenlerin, ilanlarından nelere dikkat etmesi ve etkili ilan vermenin püf noktaları üzerine bilgiler verilmektedir.

 

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır