Özge Y. Özge Y.
Ders verme şekilleri
 • Öğrenci Evinde
 • Online
Öğretmene Gelen Son Yorum
...

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

Online eğitim veriyorum, gerekirse kaynak önerisi yapabiliyorum. Ayrıca öğrencinin okul başarısı için gerekirse dikkatini arttırıcı egzersizleri yönlendiriyorum, aileye bu konuda detaylı bilgi veriyorum. Dikkat hafıza egzersizleriyle ilgili özel eğitimciler ve psikologlarla eğitim aldım.

İngilizce matematik ingilizce kimya dersleri de veriyorum. İngilizce dilinde olan dersler için ücret bir miktar farklı olmaktadır.

Neden Özel Ders Veriyorum

Özel ders vermek severek yaptığım bir iş sadece ders anlatmak değil öğrencilere mentorluk yapmak, onların hayatlarına dokunmak, farklı aileler ile tanışmak ve birlikte bir çocuğun/gencin gelişiminde yol almak bana mesleki tatmin vermekte. 

Tecrübelerim

9 senelik özel ders tecrübem vardır. Verdiğim dersler ve seviyeleri aşağıda bulabilirsiniz:


İlkokul-ortaokul düzeyinde tüm dersleri veriyorum. Bazı öğrenciler okuma ve türkçe dersleri de isteyebiliyor bu dersleri de halen vermekteyim.


Mezun olduğum alan olan kimyadan her seviyede ders veriyorum. Sınavlara hazırlanmalar için program oluşturuyorum ve düzenli soru çözümü yapıyoruz.


İngilizce dil eğitimi için de çocuklara yaratıcı çözümler sunuyorum, eğlenerek öğreniyorlar. Oyunlaştırma, drama, videolar da derse kattığım için öğrenci kısa sürede ingilizcede ilerleme kaydediyor.


Kimya bölümü mezunuyum ve çocuk-ergen beyni gelişimi ilgi alanımdır. Yeni nesil öğrencilerimin ve ailelerin yaşadığı sorunlara çözüm olmak için önemli kurumlardan öğrenme üzerine eğitimler aldım. Özel eğitimciler, psikologlar ile dikkat/hafıza/öğrenme ile kurslara katılıp sertifikalar aldım. Aşağıdaki soruların cevabı hakkında size yardımcı olabilirim.


Çocuğum derslerde sıkılıyor ne yapabiliriz?


Ona nasıl çalışma ve okuma alışkanlığı kazandırabiliriz?


Sınavlarda soruları yavaş çözüyor nasıl daha hızlı yapabilir?


Özel öğretmen/mentor çocuğunuz için bir rol modeldir ve aileyle birlikte onu geleceğe hazırlayacak kişidir. Ona hayat boyu kullanacağı alışkanlıklar kazandırmak benim hedefimdir. Öğrencilerimin gelişimini görmek beni çok mutlu etmekte, online derslerde de aynı verimi alabilmekteyiz.
 

Size Neler Kazandırabilirim

Öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışma/tekrar programı oluşturuyoruz.  Eğer ders başarısını etkileyen dikkat ile ilgili bir şikayet var ise bu konuda da destek olabiliyorum gerekirse uygun kişilere yönlendirebiliyorum. Okula destek, takviye olarak matematik fen türkçe alanlarında ders veriyorum. İngilizceyi de oyunlaştırma ile eğlenceli bir şekilde öğretiyorum. Kimya derslerinde de bu dersin mantığını öğrenciye kavratmak ilk hedefim.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

Türkiye'nin en iyi okullarında okudum ve formasyon alarak öğretmen olmayı tercih ettim. Öğretmenlik için pandemi dönemi öncesi ve süresince öğrencilerimin sorunlarına çözüm bulmak için çeşitli eğitimler aldım ve nörobilim ile tanıştım. Beynin nasıl işlediğini öğrenince öğretmek de kolaylaştı. Dikkat egzersizleri de uygulayabiliyorum. İdealist bir yapım var iyi bir problem çözücüyüm ve öğrencilerin derslerle ve genel olarak hayatlarındaki sorunlarla baş etme kapasitesini arttırmayı hedefliyorum.

Dersleri Nasıl İşlerim

Dersler 45 dakikalık seanslar halinde işlenir toplam 1,5 saat sürer. Online dersler için kaynakları önden alıp ekran paylaşarak ders işlerim.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

İletişimi kuvvetli maddiyattan öte işini severek yapan idealist kişilerle velilerin çalışmalarını tavsiye ederim.

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

 • Matematik : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 250.00₺
 • Genel Matematik - Matematik : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 250.00₺
 • İlköğretim Takviye : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 250.00₺
 • İngilizce - Yabancı Dil : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 250.00₺
 • Fen Bilgisi : 45 dk - 300.00₺ | Online Ücret: 250.00₺
 • Kimya : 45 dk - 350.00₺ | Online Ücret: 300.00₺

Ders Verdiği Konumlar

İstanbul:
 • Ataşehir
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Kartal
 • Maltepe
 • Ümraniye
 • Üsküdar

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

Öğretmene soru sorulmamış

Yorumlar

E

Evre T.

Haftada 2 gün ders alıyorum ve çok işe yaradı . Mesela eskiden derslere odaklanamıyordum ,sonra annem Özge öğretmeni buldu ve artık daha iyi derslere odaklanıyorum. Bir de bazen dikkatim dağınık oluyor ve arada dikkat egzersizi yaptırıyor. Bir önceki seneye göre matematiğim gelişti. Birde ben de ödev alışkanlığı oluştu. En iyi öğretmen ÖZGE HOCA?

E

Elif İ.

Matematik konusunda 7.sınıftaki oğluma takviye amaçlı başlamıştık. Dikkat eksikliği konusunda çeşitli aktiviteler ve matematik paralel olarak yoğun dersler yaptık ve özellikle dikkat geliştirme konusunda çok yol aldık. Artık ödev yaparken bizim desteğimiz veya hatırlatmamız olmadan da oğlum kendi sorumluluklarını yerine getirebilecek düzeyde. Özge öğretmenimize azminden ve sabrından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarla iletişimi çok iyi ve çok yardımcı. Özellikle dikkat eksikliği konusunda çözüm arayan herkese tavsiye ederim. Yöntemleri hem eğlenceli hem de sonuç veriyor.

T

Tuğba

Kendisi gerçekten disiplinli, işini seven bir hoca ilkokuldaki kızımın tüm dersleriyle ilgilendi. Kızım hocamızı çok sevdi dersleri hem öğrenerek hem eğlenerek geçirdiler. Bir süre sonra aileden biri oldu bizim için, sayesinde biz de ebeveyn olarak seminerlere katıldık yeni bilgiler aldık. Kendisini ve başarılarını çok takdir ediyoruz.

B

Burçin T.

7. Sınıftaki yeğenim için internetten özel ders hocası bakıyordum ve Özge hocayı farklı bir siteden buldum. Yeğenimin anne babasi yoğun çalıştığı için ben de arada derslerde destek olmaya çalışıyordum ama yeterli olmuyordu. Internetten Özge hocayı tercih ettik kariyeri bitirdiği okullardan dolayı ve yeğenimle çok iyi iletişim kurdu onu ders çalışmaya konusunda motive etti. Artık yardım etmeme gerek kalmadı derslerde. Çok iyi ve samimi bir hoca kendisini rahatlıkla tavsiye ederim.

T

Tuncay L.

Özge Hocamızla 2 senedir çalışmaktayız kendisinden matematik dersleri alıyoruz ayrıca dikkat egzersizleri de aldık. Oğlum dersleri daha iyi takip ediyor ve ödev alışkanlığı da oluştu hocamıza sabrından ve özverisinden dolayı teşekkür ederiz.


Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

Özge Öğretmeni Değerlendir

Ders talep et