ogretmenshv8lc
  • Yüz yüze
  • Online
SEÇİL C. - Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni/Türkçe Öğretmeni

İdealist, başarılı, araştırmacı, okumayı, yazmayı, anlatmayı, öğretmeyi seven bir eğitimci

Ankara / Çankaya

8 Yıllık Tecrübe

Verdiği Dersler: İlköğretim Takviye,Dil ve Anlatım +1 ders
Anadolu Üniversitesi / Edebiyat Fakültesi / Türk Dili ve Edebiyatı - Mezun
N

Nilsu

Öğretmene gelen son yorum

Seçil Hoca ile bir arkadaşım sayesinde tanışmıştım özel derslerde Çankaya ilçesinde edebiyat alanında adını duymayan yoktur sanırım derslerimize yaz tatilinde başladık çok güzel...

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

Aynı gün 2 saat olan derslerde veya haftada 2 saat derslerde ders saat ücretinde indirim söz konusu olabilir. Sınava hazırlık öğrencilerimde ders saat ücreti ve maratonu daha farklı olacaktır. Editörlük, redaktörlük, üniversite dersleri, akademik çalışmalar ve sınavlarda farklı ücretler söz konusudur. Hangi kademede dersim olursa olsun sadece ders ile ilgili değil eğitim rehberi olarak da destek olurum. Birçok ders kaynağım mevcut kütüphanemde, öğrencilerim için paylaşıma açığım. 

Neden Özel Ders Veriyorum

Öğretmenlik, hayat felsefemin anahtarıdır. Bu anahtarla hayatımı şekillendirdim Etrafımdaki nesile de kendi bilgi ve birikimlerimi aktarmak gayemdir. Çağdaş eğitim felsefesi anlayışıyla, yapılandırıcı bir temelle yol almayı amaç edindim. Öğrencilerin, gelişimsel, psikolojik, sosyo kültürel açıdan eğitilmesi ve ilerlemeci felsefe doğrultusunda yetiştirmelerini sağlamayı vazife edindim. Bireysel özelliklerinden dolayı, öğrencilerin özel ders almaları kanaatindeyim. Üniversite öğrencilerine de derslerinde ve çalışmalarında yardımcı oluyorum.

Tecrübelerim

 Fen Lisesi/Anadolu Lisesi - Öğretmen
 Akademi, Kurs - Öğretmen
 Özel ders (İlköğretim,Ortaöğretim,Lise,Üniversite)
 Etüt Merkezi - Öğretmenlik
 Dergi yazarlığı, Eğitim Koçluğu
 Okuma-Yazma Eğitimi / Özel Eğitim
 Editör/Redaktör
 Yaratıcı Drama Eğitmenliği
 Osmanlı Türkçesi Eğitmenliği

Akademik Ders Eğitmenliği

Size Neler Kazandırabilirim

Öğrencilere rehber olarak, gerek derslerinde gerekse ekstra eğitim çerçevesi programında onlara destek olacağımı düşünüyorum. Problemlere çözüm odaklı yaklaşarak, yaratıcı ve özgün fikirlerle eğitim programını tamamlamak , çeşitli öğretim yöntem ve tekniklerinden yararlanarak öğrencileri hayata hazırlamak gayemdir.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

Katıldığı Kurs, Seminer ve Etkinlikler

 Dil ve Edebiyat Konferansları 2010-2022
 Şiir Söyleşileri 2010-2022
 Dil ve Edebiyat Üzerine Sempozyumlar 2010-2022
 Dilsem Dil Kursu, İngilizce. 2014
 Tarih ve Sosyoloji Konferansları 2010-2022
 Lösev Gönüllü Çalışma 2016-2022
 İstanbul,İzmir,Ankara Tüyap Kitap Fuarları.
 Edebiyat, Felsefe, Halkbilimi, Tiyatro Etkinlikleri.
 Yazar ve Şairlerin İmza Günleri 2010-2022
 Akın Dil Eğitim Merkezi , Dil Kursu 2017-2018.

Dersleri Nasıl İşlerim

Birçok yayından kaynağım var. Hangi sınıftan öğrencim olursa kütüphanemdekileri paylaşıyorum ve çok yönlü konu anlatımları ile dersimi zenginleştiriyorum. Akademik çalışmalar da yapıyorum. Sınava hazırlık öğrencilerimin ders işleme temposu daha farklı, daha yoğun bir çalışma ile devam eder. Bugüne kadar benden ders dinleyip , yüzünü gülümsetmediğim öğrencim olmamıştır. Eğitimcilik anlayışım, her yıldıza dokunabilmektir. Bu parlayan yıldızlar elbette öğrencilerimdir.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Bir insanın en iyi referansı kendisi ve donanımıdır. Zira, insan ayna gibidir, kendini yansıtır. İnanın hedeflerinize...

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

Ödev Destek : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
Osmanlı Türkçesi - Türkçe : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
Dil ve Anlatım - Türkçe : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
İlköğretim Takviye : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
Türk Dili ve Edebiyatı - Edebiyat : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
Yaratıcı Drama Eğitimi : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
Çocuk Gelişimi : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺

Ders Verdiği Konumlar

Ankara:
  • Altındağ
  • Çankaya
  • Etimesgut
  • Ankara Gölbaşı
  • Mamak
  • Sincan
  • Yenimahalle
  • Altındağ

Değerlendirmeler (59)

5.0

Öğretmen Değerlendirme
N

Nilsu

Seçil Hoca ile bir arkadaşım sayesinde tanışmıştım özel derslerde Çankaya ilçesinde edebiyat alanında adını duymayan yoktur sanırım derslerimize yaz tatilinde başladık çok güzel ilerliyoruz Ayt Tyt öğrencisiyim. Emeğinize sağlık kirazzz aşklı hocam


A

Aynur K.

Türk dili ve edebiyati bölümü okuyorum. Ve bu bölümde osmanlıca uygurca ve kril alfabesi var. Ayrıca çok çok zor dersler. Netten öğretmen arıyordum. Tesadüfen mi yoksa dilek kapılarım mi acıktı ki Seçil hoca ile karşılaştım. Özel ders almak için. Gerek bilgisi gerek tecrübesi gerekse akıcı türkçe konuşması ve üslubu diksiyonu Seçil hocanın dersler konusunda çok doğru bir adres olduğunu ortaya koyuyor. Üniversitelerde görev yapan bir çok profesörden daha bilgili ve üstün koru geçip anlatmıyor en ince ayrıntısına kadar kendisinin belirlediği akılda kalici yöntemlerle dersi anlatıp çok zevkli bir hale dönüştürüyor. Benim mucizem oldu Seçil hoca üniversite derslerinde bu denli başarlı ise edebiyat, dil ve anlatım ve Türkçe derslerinde mükemmeldir. Sizin ve sizin gibi eğitim ve bilgi dolu öğretmenlere bu ülkenin gerçekten çok ihtiyacı var. Yüzü ve yüreği güzel hocam. ??❣??


Z

Zümrüt

Seçil hocadan özel ders alıyorum.Üniversite öğrencisiyim.Yıllardır anlayamadığım konuları, geçemediğim dersleri seçil hocanın yardımları sayesinde geçtim.Anlatımı ve öğretme yeteneği dışında çok iyi ve anlayışlı bir insan.Öğretmen adayı olarak Seçil hocadan çok şey öğrendim.


C

Cemre

Seçil hocam dersleri gayet güzel,neşeli ve anlaşılır bir şekilde anlatiyor. Seçil hocam sayesinde edebiyatı sevdim ve netlerim yükseldi. Çok memnunum ve herkese tavsiye ederim ?❤


D

Deniz

Edebiyatı çok sevdiren ve kibar nazik konuşması ile mükemmel bir öğretmen.Çok eğlenceli ve akılda kalıcı ders işliyor seçil hocam favori öğretmenim??


B

Berfin

Sadece edebiyatı sevdirmekle kalmayıp,bu dönemde bize destek oldu.Neşesi,konuşması,bilgisi sayesinde bizi derse bağlayıp eksiklerimizi tamamladı,yapamadığımız her konuyu baştan öğretti.İyi ki varsınız canım hocamm❤️


B

Berfin

Sadece edebiyatı sevdirmekle kalmadı,enerjisiyle bu dönemde moralimizi yüksek tutmamıza yardımcı oldu.Neşesi,konuşması,bilgileriyle bizi her zaman derse bağladı.Netlerimiz sayesinde çok arttı,bütün eksiklerimizi,yapamıyoruz dediğimiz her konuyu başından öğretti.Emeğinize sağlık canım hocamm❤️


N

Nehir

Kendi alanındaki başarısının ve tecrübesinin yanında kültür seviyesi ve diksyonu çok iyi olan bir öğretmen.


E

Emirhan

sözel alanı hakkında hiçbir ilgim yokken ilgi kazandıran nadide ve biricik öğretmenim umarım her ders alan kişiye katkısı olur :)


i

irem

edebiyat işlemeyi zevkli hale getiren bambaşka bir hoca:)


N

Nus

Sayesinde Türk Dili Ve Edebiyatı dersini sevdim. Aynı tecrübesi ve engin bilgileri sayesinde Türkçe dersinde de netlerim yükseliş gösterdi. Üslubu ve diksiyonu sayesinde su gibi akıp geçen dersler işleniyor. Ellerine ve emeğine sağlık.


M

Melih

Bize edebiyatı sevdiren koca yürekli hocam ♥️


M

Mert

Çok iyi bir öğretmen bana okulu sevdirdi canım hocam :)


B

Berfin

Alanında çok başarılı bir öğretmen.Gerçekten çok yararı oldu,bir sürü bilgi öğrendik.Elinize emeğinize sağlıkk


M

Muhammet E.

Alanında uzman bir branştaşım.


G

Gökhan

10. Sınıf derslerimde Seçil Hoca'dan çok destek aldım alanında çok iyi enerjisi çok yüksek


M

Mina

Seçil Hoca alanında fazlasıyla bilgi sahibi kendine güvenen ve bilgisini karşıya özverili ve açık şekilde aktarabilen,gerçekten hem pozitif enerji dolu hemde samimi biri ,onunla tanışmak benim için güzel bir şans ve harika deneyim oldu asla pişman olmadım, ona güvenin ve izin verin size istediğiniz bilgiyi öğretsin çünkü bunun için gerçek bir çaba harcıyor ,emek veriyor ve sonunda başarıyor hakkı ile yapıyor işini, bende onunla başardım burda ona bir kez daha çok teşekkür ediyorum.


S

Sezin

Bir öğretmen hem de yol gösteren bir rehber gibi .


D

Derya

Yazım kuralları halkında bilgi aldım gerçekten çok faydalı oldu


Y

Yusuf

Sizin gibi bir hocaya denk geldiğim için çok şanslıyım.Her şey için teşekkürler hocam


H

Hale

Yeni başladık derslere fakat ilk dersten bana çok şey kattığınızı düşünüyorum. Hem cana yakınlığınız hem de anlatış şekliniz çok güzel. Mesleğinizin hakkını veriyorsunuz...


H

Hale

Yeni başladık derslere fakat ilk dersten bana çok şey kattığınızı düşünüyorum. Hem cana yakınlığınız hem de anlatış şekliniz çok güzel. Mesleğinizin hakkını veriyorsunuz...


B

Bürge

Seçil hocamdan ders aldıktan sonra edebiyata olan ilgimi keşfettim. Her dersi dört gözle bekliyor ve ders sonunda bilgiye tamamen doymuş hissediyorum. Emekleriniz için teşekkür ederim.


M

Muhammet f.

Öğretmenliği ve üslubu çok güzel bir mesleğini seven ve başarılı bir öğretmen.


B

Bilal

İnsana edebiyatı sevdiren, ders olatak değil de hayattan bir parça olarak yansıtan bir öğretmen. Dersleri çok eğlenceli, verimli ve akılda kalıcı geçiyor. İşinin en iyilerinden.


G

Gökçe

Pandemi sürecinde online olarak dersler yüz yüze derslerden bile daha verimli oldu. Kendisi alanında yetkin ve örnek birisi dersler haricinde de bana çok yardımcı oldu.


A

Aslı

hayatımda gördüğüm en güzel ve en iyi Edebiyat öğretmenii❤️İyi ki varsınız Seçil Hocamm


B

Büşra

Türk Dili dersi için çok verimli ders çalışmamız oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum


B

Belgin D.

Oğlum, Seçil öğretmeni ile derse başladığından beri Türkçeyi sevdi ve artık başarıyor. Kendisini çok seviyoruz, o bizim için bir şans..


O

Okşan G.

Hocam kızım 12.sınıfta üniversite sınavına girecek benimle iletişime geçebilir misiniz?


M

Merve

Bir öğretmen olarak yetkinliğiniz muhteşem, aktarımınız da çok güzel. Birçok konuda öğrencilerinizin ufkunu açacağınızdan hiç şüphem yok. Öğretimin yanında eğitime de önem veriyorsunuz. Yüreğinize sağlık :)


T

Tuğçe t.

Öğretmenliği ve üslubu çok güzel bir mesleğini seven ve başarılı bir öğretmen.


H

Hasan

Seçil hocamla Türkçe dersini sevmeye çalıştım, ve bunu başardım. Size çok teşekkür ediyorum. Branşında parmakla gösterilebilecek tek hocadır desem fazla demiş olmam çünkü gerçekten öyledir. Fedakar, öğrencilerinin başarısı için çabalayan öğretmenlikte nasıl bir vasıf arıyorsanız hepsini bulabileceğiniz tek hocadır. Sizi seviyoruz, emeklerinizi hiç unutmayacağız. Hakkınızı helal edin hocam.


M

Melike

Mesleğini aşkla yapan bir eğitimcidir kendisi


B

Betül

Eğitimci olmak bir alanda fazla bilgi sahibi olmak degil,bildiğini karşısındakinin seviyesine gore aktarabilmektir. Yol gösterici olmaktır. Seçil Hocam, çocukluktan beri tanıdığım,edebiyatı sevmekle ve eğitimini almakla kalmamış aynı zamanda onu hayat tarzı haline getirmiş,kendisi de bu yola gönül koymuş çok iyi bir eğitimcidir. Kesinlikle tavsiye ederim:)


T

Tuğra

Senelerdir öğrenmeye çalıştığım fakat bir türlü öğrenemediğim Edebiyat dersini, Seçil Hoca sayesinde çok kısa zamanda ve ayrıntılı bir şekilde öğrendim.


R

Reyhan

Alanında uzman,işini severek yapan ve kendini yenileyen,yaratıcı,eğitime önem veren yüreği güzel bir öğretmen Seçil öğretmen.


M

Mert D.

Gerçekten edebiyat bir kişiye bu kadar çok sevdirilebilirdi, sadece ders anlamında değil, Türk ve dünya edebiyatı anlamında bana kattıklarının hakkını ödeyemem Seçil Hocamın. Burdan kendisine teşekkürlerimi iletir, edebiyat ve dil bilgisini öğrenmenin yanında sevmek de isteyen herkese hocamın engin bilgilerinden faydalanmalarını tavsiye ederim :)


Ş

Şerife Y.

Ilkokul 6. Sınıf kızıma 1 yıl Türkçe dersi aldırdım okula çok faydası oldu çok teşekkürler.


O

Ozan

Geçen yıl beraber çalıştık ders verimi çok yüksek


L

Lütfiye

Biz ilk dersimizi yaptık. Ve gerçekten çok memnun kaldık. Alanında ve bir çok alanda profesyonel diyebileceğiniz. Gerçekten ders çalışmak isteyen öğrencilerin işte tamam bu diyebileceği mükemmel üstü bir öğretmen. Tşk Seçil hanım, emeğinize bedeninize sağlık inşlh. Aeo


F

Figen

Seçil hocamız sayesinde edebiyatı sevmeye başladık kendine özgü anlatım tarzıyla hepimizi derse bağladı.


U

Umut

Seçil hocam Edebiyatı senin sayende öğrendim.Gerçekten alanında çok iyi bir öğretmen..


M

Melis

Alanında çok iyi ve başarılı bir öğretmendir. Sınava hazırlanırken Seçil hocam sayesinde netlerimde artış oldu.


B

Berfin

İşine ve her konuya değer veren bir öğretmen.


E

Ebru Ş.

Seçil hocamla 1 yıl beraberdik. Bana öğretmenden öte hem abla, hem de bi dost oldu, her konuda yardım etti. Derslerini hiç sıkılmadan dinlediğim hocalardan biriydi. İyi ki Seçil hocanın öğrencisi oldum, bana edebiyat ve Türkçe konusunda birçok şey kattı. Her şey için teşekkür ederim hocam, iyi ki varsınız :)


M

Meriç

Seçil hocam sayenizde edebiyatı bize sevdirdiniz ve üniversiteye hazırladınız normal okuldaki sınavlardada farkını gördük başka bir öğretim tarzınız var edebiyatı hiç sevmeyenlere bile sevdirirsiniz ve eliniz değdiği öğrencileriniz hep başarılı oluyor sizden çok memnunuz hocam


M

Murat

alanında en iyisi


O

Osman

Gerçekten örnek alınması gereken nadir öğretmenlerdendir kendisi. Öğrencileriyle ilgisi, çabası ve anlatış tarzı gerçekten harika.


M

Melike

Alanında harika eğitime değer ve önem veren adı gibi seçilmiş birisidir


Z

Zelal

Seçil hocam sade açık ve anlaşır bir dil ile ders anlatıyor. Edebiyat ve Türkçe derslerinde bilmeniz gereken en ince ayrıntısına kadar anlatıyor ve üniversite sınavına benzer şekilde fazlasıyla sorular soruyor


A

Almina

Seçil öğretmen eski edebiyat öğretmenim kendisinin alanında başarılı olması ve dersi sevdirmesi sayesinde şuanda Başkent Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü okuyorum kendisine emekleri için çok teşekkür ederim


N

Nevin

Gerçekten kaliteli ve kendini yetiştirmiş bir öğretmen. Kısa zamanda çok şey öğrendim emeğinize sağlık.


S

Seda

Alanında seçilmiş öğretmenlerden bir tanesi, eğitime önem veren biri.


m

münevver o.

Oğluma türkçeden özel ders aldırmak istiyorum kendisi 7.sınıfı bitirdi. Eryamanda oturuyorum en kısa zamanda dönerseniz sevinirim


G

Güler t.

Merhabalar kızım 8. Sınıf türkçe dersi aldırmsk istiyorum eryamanda oyuruyorum dönüş yaparsanız sevinirim


M

Madu

Merhaba. evde ders yapıyor musunuz? Türkçe dil için sadece?


L

LALE

KIZIM TÜRK DİLİNDEN DERS ALDIRMAK İSTİYORUM


B

Barbaros

Hanımefendi iyi günler, Türkçe bilmeyen bir yabancı bayana evinde (Etimesgut-Bağlıca) Türkçe dersi verebilip veremeyeceğinizi ve aylık (kaaç saat için) ücretinizin ne kadar olabileceğini bildirirseniz sevinirim. Barbaros


SEÇİL Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

500

60 Dakikalık Ders

251 Öğrenci ile Etkileşime Geçti

Genellikle saat içinde yanıt verir.

Bilgi: Online Akademimizde Son 48 saat içinde 195 farklı ders yapıldı.

Süper popüler: Son 48 saat içinde 443 kişi ders almak için başvuru yaptı.