ogretmeni9n8bo
  • Yüz yüze
  • Online
Ebru D. - Tarih bölümü öğrencisiyim.

İstanbul Üniversitesi, tarih bölümü birinci sınıf öğrencisiyim.

İstanbul / Bağcılar

1 Yıllık Tecrübe

Verdiği Dersler: Sosyal Bilgiler,Oyun Ablası
İstanbul Üniversitesi / Edebiyat Fakültesi / Tarih - Öğrenci

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

Neden Özel Ders Veriyorum

İstanbul Üniversitesi, tarih bölümü öğrencisiyim. Mezun olduktan sonra öğretmen olmak istiyorum. Şimdiden özel ders verirsem benim için iyi olacağını, kendimi yavaş yavaş geliştirebileceğimi düşünüyorum.

Tecrübelerim

Lisedeyken sınav zamanları arkadaşlarımın anlamadığı konuları anlatıyordum. Genelde coğrafya ve tarih alanlarında yardımcı oluyordum. Çözemedikleri sorularda yardım oluyordum. Şu an ise üniversitedeyim ve etrafımda tarihi iyi olmayan kişilere ders vermekteyim.

Size Neler Kazandırabilirim

Genelde çocuklar tarihi sıkıcı buldukları için hayat bilgisi ve sosyal bilgiler derslerinde yeterli başarıyı elde edemeyebiliyorlar. Etrafımdaki kişilerden gözlemlediğim kadarıyla çocuklarda bu derslere karşı bir isteksizlik var. Ben bu derslerin doğru düzgün ve eğlenceli bir şekilde anlatıldığı takdirde halledilebileceğini düşünüyorum. Öğretmenin öğrenciye uyum sağlayıp, dersi verimli kılması gerektiği kanısındayım. Karşımdaki öğrenciyi biraz tanıyıp, bu derslerde yeterli başarıyı sağlayabileğimi düşünüyorum.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

19 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi, tarih bölümü, birinci sınıf öğrencisiyim. Okuma-yazma öğrenmek isteyenlere, sosyal bilgiler ve hayat bilgisi derslerinde öğrenciye her tür şekilde yardımcı olabilirim. Bu derslerdeki eksiklerini beraber halledebiliriz.

Dersleri Nasıl İşlerim

İlk dersim öncelikle biraz öğrenciyi tanımaya yöneliktir. Öğrenciyi az çok tanıdıktan sonra derste nasıl bir yol izleyebileceğimize karar veririm. Derslerim cuma günleri dışında, hafta içi 1 saat sürmektedir. Öğrencinin, velinin isteğine göre bu saati arttırabiliriz. Önce konuyu anlatırım, konunun öğrencide ne kadar oturduğunu gözlemlerim. Eğer ki konu öğrencide tam oturmadıysa eve gittiğinde konuyu oturtabilmesi için ödev veririm. Diğer derse geldiği zaman verdiğim ödevi nasıl yaptığını incelerim. Yanlışı varsa düzeltirim, eksiğini tamamlarım. O dersimizde bu konuyu oturtmakla geçer. Öğrenci ne zaman o konuyu halledebilirse, o zaman yeni konuya geçerim. Konu bittikten sonra, birlikte o konu ile ilgili sorular çözebiliriz. Yapamadığı soruları bana sorabilir, birlikte halledebiliriz. Dediğim gibi konuların pekişmesi için öğrenciye ev ödevleri veririm. Dersi, öğrencinin anlayabileceği bir şekilde ve eğlenceli bir şekilde işlemeye çalışırım. Öğrencinin tüm dikkatini derse çekmeye çalışırım.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Özel ders alan öğrencim, eğer ders esnasında tüm dikkatini bana ve derse verebilirse, benim söylediğim önerilere kulak verirse, kesinlikle o derste başarılı olacağına inanıyorum.

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

Sosyal Bilgiler : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
Oyun Ablası - Okul Öncesi Eğitimi : 60 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺

Ders Verdiği Konumlar

İstanbul:
  • Bağcılar
  • Bahçelievler
  • Bayrampaşa
  • Esenler
  • Güngören
  • Zeytinburnu

Değerlendirmeler (0)

0.0

Öğretmen Değerlendirme

Ebru Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

500

60 Dakikalık Ders

0 Öğrenci ile Etkileşime Geçti

Genellikle saat içinde yanıt verir.

Bilgi: Online Akademimizde Son 48 saat içinde 192 farklı ders yapıldı.

Süper popüler: Son 48 saat içinde 440 kişi ders almak için başvuru yaptı.