MATEMATİK ÖĞRETMENİ

Verimli ders anlatmanın yanında onların kalplerine dokunabilen bir öğretmen de olmak istiyorum.
Profil Onaylandı
30 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 2 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 0 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


2011'den beri Matematik/ Geometri ve İngilizce (Lise ve üniversite giriş sınavları için) özel dersleri veriyorum. Bunun dışında ilkokul öğrencileriyle de derslerine/ ödevlerine yardımcılık için ders yaptım. Çocukları çok seviyorum ve iletişimim çok iyidir. Ders esnasında sıkmadan, onları derse teşvik ederek dersi sevdirmek ve aynı zamanda dersi tam anlamıyla öğrenmelerini sağlamak benim hedefimdir. Çünkü bir dersin gerçekten eğlenerek ve anlamlandırarak öğretmenin kalıcılığına inanıyorum.

Bunun yanında, üniversite lisans öğrenimim boyunca okulumuzun eğitim dilinin İngilizce olması sayesinde İngilizcemi gerçekten güzel bir şekilde geliştirirken başlangıç-orta seviyede İtalyanca ve Fransızca dersleri de aldım.
İlgim var ve bu alanlarda başlangıç seviyesinde yardımcı olabilmeyi isterim.

37 Veli İle İletişime Geçti
6 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 1 yıl önce
Offline

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Mezunu

İSTANBUL BEŞİKTAŞ ORTAKÖY

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

Matematiği ve öğretmeyi ve çocukları çok seviyorum. Matematik öğretmeyi sadece dersin kurallara ve ezbere dayalı bu yüzden de öğrencilerin gözünde büyüttüğü anlaşılması zor bir ders olrak olarak göstermek değil olabildiğince somutlaştırarak, kavramsallaştırarak öğrencilerde anlamlandırabilmek aktivitelerle sevdirebilmek ve günlük hayattan örneklerle matematiğin aslında hayatımızın her alanında olduğunu gösterip farkındalık yaratabilmek üzerine bir çalışma olduğu düşüncesindeyim. Matematiği öğretirken sevdirerek öğrenmenin kalıcılığına inanıyorum.

Günümüz eğitim sisteminin en önemli sorunlarından biri öğrencilerin kalabalık sınıflarda öğrenim görmeleri ve derslerden yeterli verim alınamasıdır. Bu durum okula ve sınavlara bir takviye alınmasını gerektirmektedir. Özel ders bunun için bir seçenek ve birçok bakımdan da en etkilisidir diyebilirim. Çünkü öğrenciyle birebir ilgilenme ile eksiklikleri ve alt yapı bilgisi tam anlamıyla fark edilebilir ve genel durumuyla ilgili iyi bir çıkarım yapılabilir.

İlköğretim genel olarak derslere takviye, LGS Matematik, Geometri, İngilizce ve lise Matematik, Geometri ve İngilizce özel ders tecrübelerim var.

Ders sonrası düzenli ödev verdiğim için ödev yapma alışkanlığı kazandırır, ödev gerektiği şekilde gelmezse değişik şekilde kurallar uygularım ve bu sayede derslerin önemini kavratırım. Her ders sonunda aile ile dersler ve genel durumla ilgili bilgilendirme yaparak karşılıklı bir çabayla derslerin daha etkili ve düzenli ilerlemesini sağlarım.

Tatlı-sert bir öğretmenim. Yani gereken durumlarda öğrencilerimle arkadaş gibi olabilir gerektiği yerde de otoritemi korurum. Bunun en etkili çözüm olduğunu düşünüyorum çünkü sadece otoriter bir öğretmen öğrencilere dersi sevdiremez ve yeterince başarılı olamaz. Güzel bir ders anlatımının yanında karşılıklı samimi bir iletişim ile dersi dinleme ve çalışma isteğinin kesinlikle artacağı düşüncesindeyim ve deneyimlerimle de bunu doğruladım.

Ders öncesi dersi hangi kaynaktan veya nasıl işleyeceğimin planını yapar, ders sırasında da kendi materyalim üzerinden ders işlerim. Öğrencilerin gerekli yerlerde kendi kaynaklarına not almaları, fazla zaman kaybı olmaması ve ders sonrasında da o kısımlara çalışabilmeleri açısından ortak bir kaynağın olması ders için büyük bir artı olur. Öğrencilerin yapamadığı soruları kitabın üzerine çözmem, defterin üzerine sayfa sayısını ve kaynağın adını yazarak düzenli bir şekilde çözerim. Öğrencilerin sonradan kendileri uğraşıp soruyu çözmeye çalışmasını isterim ve yapılamazsa sorunun tekrar anlatımını yaparım. Ayrıca yapılamayan soruların test başına numaranlarımalarını isterim ve bu soruları da ödev olarak veririm. Konular tamamen bittiğinde ek bir kaynağa geçmeden önce bu sorulara tekrar bir dönüş yapar ve aynı hataları tekrar yapıyorlar mı diye kontrol ederim. Çünkü ilerleme için çok soru çözmek kadar aynı hataların tekrar yapılamaması da çok önemlidir.

Matematik de diğer bütün dersler gibi düzenli tekrar etmeyi gerektirir. Özellikle önceki yıllardan eksikliği olan öğrencilerin hızlı bir ilerleme kaydetmeleri için her ders sonrası düzenli tekrar ve extra bir çalışma yapmaları gerekir. Bunun yanında her güne belirli sayıda soru sayısı belirlemeleri, düzenli ve verimli olacak şekilde öğretmenleri ile çalışma planı oluşturmaları etkili bir ilerleme sağlar.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRET
Matematik Geometri 90 DK 150 TL
Matematik Analitik Geometri 90 DK 150 TL
Matematik Mantık 90 DK 150 TL
Yabancı Dil İngilizce 90 DK 150 TL
Fen Bilgisi 90 DK 150 TL
İlköğretim Takviye 90 DK 150 TL
Yabancı Dil İtalyanca 90 DK 150 TL
Yabancı Dil Fransızca 90 DK 150 TL
Matematik Genel Matematik 60 DK 150 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
PAZARTESİ 13:00 21:00
SALI 21:00 22:30
ÇARŞAMBA 21:00 22:30
PERŞEMBE 21:00 22:30
CUMA 21:00 22:30
CUMARTESİ 18:00 22:00
PAZAR 18:00 22:00
İL İLÇE
İSTANBUL ATAŞEHİR
İSTANBUL BAHÇELİEVLER
İSTANBUL BAŞAKŞEHİR
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BEYOĞLU
İSTANBUL KADIKÖY
İSTANBUL KAĞITHANE
İSTANBUL SARIYER
İSTANBUL ŞİŞLİ
İSTANBUL ÜSKÜDAR
İSTANBUL ZEYTİNBURNU

Bu öğretmenin yazmış olduğu yazı bulunmamaktadır!

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

2
Yorumlar
Yasin .
May 24, 2019
Alanında kaliteli bir öğretmen herkese tavsiye ederim.
devran .
Oca 2, 2019
Merhaba, Tembelden ingilizce dersi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz ?
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.