Neden Yabancı Dil Öğrenmek İstiyorsun?

Yazar: Süleyman Y. | 08.04.2022 - 3 dakikalık okuma. Görüntülenme: 514
Neden Yabancı Dil Öğrenmek İstiyorsun?
N eden yabancı dil öğrenmelisiniz? Yeni bir dil öğrenirken nelere dikkat edilmelidir? İşte püf noktalar blogumuzda.

Seyahat etmekten daha fazla keyif almak, diğer kültürlerden insanlarla bağlantı kurmak veya arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize daha yakın olmak isteyebilirsiniz.

Önemli olan bir ayrım var. Çoğu insan teoriyi öğrenmeye çok fazla odaklanır ve dili konuşamadıklarında hayal kırıklığına uğrarlar.

Yabancı bir dili konuşmak yüzmek gibidir. Bazı teoriler tekniğinizi geliştirebilir ,ancak bunda daha iyi olmak istiyorsanız ayaklarınızı ıslatmanız gerekir.

Bu blog yazısı yabancı dil konusunda size yardımcı olacaktır. Aşağıdakilerin nasıl yapılacağına ilişkin adım adım kılavuzlar yazdım.
 

 1. Nereden başlayacağınızı ve ne söyleyeceğinizi bilin.
   
 2. En faydalı kelimeleri ve cümleleri hatırlayın, böylece daha erken konuşmaya başlayabilirsiniz.
   
 3. Hata yapma konusunda endişelenmeyi bırakın.
   
 4. Yabancı dil konusunda etkileşime girebileceğiniz her kim varsa etkileşime girmeye çalışın. Yazılı veya sözlü fark etmez.

En çok ihtiyacın olduğu Online İngilizce dersleri, Online Almanca Dersleri, Online Fransızca Dersleri sayfamızdan kriterlerinize en uygun öğretmenleri inceleyebilirsiniz. 

Yabancı dil konuşmaya başlarken ;

En başta, konuşmaya başladığınızda ne söyleyeceğinizi bilmek için bazı temel bilgileri öğrenmeniz gerekecek.

 •  Bir temel oluşturun.
   

Sıfırdan başlıyorsanız, tekerleği yeniden icat etmenize gerek yok!

İyi bir başlangıç kitabı veya temel cümleleri öğrenip yazabileceğiniz temiz bir defter işinize yarayacaktır. Öğrendiğiniz bu cümleleri gün içinde kullanmaya çalışın söylemeye gerek yok aklınızdan kullansanız da işinize yarayacağını göreceksiniz.

Temel oluşturmak için kurslara para dökmeye gerek yok. Bu işi grup derslerinden ziyade bireysel derslerle veya kendiniz de halledebilirsiniz. Belli bir seviye de bireysel olarak yardım almanız gerektiğinde size faydalı olabilecek seçimler yapın.

 • Seçici olun -Ne söylemek istediğinizi öğrenin-
   

Bazen dil kursları, başlangıçta yararlı olmayan spor ve hayvanlar gibi kelime listelerine odaklanma eğilimindedir. Etrafınızdakilerle yabancı dilde sıradan bir sohbette voleybol veya filler hakkında en son ne zaman konuştunuz?

İhtiyacınız olan konuları belirlemek size kalmıştır. Dil kursları bu ihtiyaçlardan ziyade kendi programlarından çıkmak istemeyip doğrusunun o olduğunu savunur. Kendi öğrenmenizin kontrolünü elinize alın ve konuşmada ihtiyaç duyacağınızı bildiğiniz kelimelere ve ifadelere öncelik verin. Bir kelimenin öğrenmeye değer olup olmadığını nasıl anlarsınız? O kelimeyi günlük hayatınızda ne kadar kullandığınıza dikkat edin.

 • Genel konuşmaları hatırla

 Merhaba tanıştığımıza memnun oldum.

Nerelisin?

Geçiminizi ne ile sağlıyorsunuz?

gibi cümleleri söylediğim gibi defterlere not alıp pratiğe dökmek yabancı dili kontrol etmek demektir. Çoğu konuşma, özellikle de ilk tanıştığınız kişilerle oldukça aynıdır. Sık sorulan soruları ve cevapları ezberleyebilirseniz, ilk basit konuşmanızı oldukça hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. İşte konuşmalarda ortaya çıkan tipik sorulara bazı örnekler:

Nerede yaşıyorsun?

Tatilde misin?

Hoşuna gitti mi?

Çalışıyor musun yoksa öğrenci misin?

Neden bu dili öğreniyorsun?

Taraftar mısın? (sporla ilgili sorular)

Ama unutmayın, muhtemelen yapacağınız konuşmaların uzmanı sizsiniz! Öğreniminizi kendi durumunuza göre kişiselleştirin ve söylemek istediğiniz kelimelere ve ifadelere odaklanın. Bu ifadeleri bireysel yardım alarak oturtabilirsiniz. Başarılar.

Etiketler

Yazar

Süleyman Y.

5 yıllık bir tecrübeye sahibim. Onun öncesinde çok değerli hocalardan dersler aldım ve hayatımı tamamen dil öğrenimine adadım. 50'den fazla özel ders tecrübem oldu. 2 sene yurtd...

Benzer Yazılar
Bir Dili Öğrenirken

Bir Dili Öğrenirken

Yeni bir dil öğrenmenin yaşı yoktur. Bir dili konuşabilmek ile o dili öğretmeyi bilmek arasında ciddi bir fark vardır. Yeni bir dil öğrenirken izlenilecek adımlar nelerdir.

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Kendi Kendine Rusça Öğrenmek İçin En İyi Yöntemler

Rusça öğrenmek için nereden başlamalıyım. Sıfırdan rusça öğrenmek istiyorum, kendi kendime rusça öğrenmenin püf noktaları nelerdir.

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe (Hollandaca) Nasıl Öğrenilir, Felemenkçe Geliştirmenin Püf Noktaları?

Felemenkçe nasıl geliştirilir? Hollandaca öğrenmek zor mu? Felemekçe öğrenmek için tüm püf noktalar ozeldersalani.com'da.

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı Dilimizi Geliştirmenin 6 Püf Noktası

Yabancı dilinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? İşte size yabancı dilinizi geliştirmenin püf noktaları

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?