MEHMET Y. MEHMET Y.
Ders verme şekilleri
 • Yüz yüze
 • Online
Öğretmene Gelen Son Yorum
...

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

Ders anlatımı sırasında işlenen konu ve öğrencinin o konudaki durumuna bağlı olarak kaynak belirleyip, o kaynak üzerinden konu anlatımına devam ediyorum. iPad üzerinden akıllı kitap uygulamaları sayesinde sınırsız kaynak ve soru imkanı sunuyorum. Öğrencinin seviyesine göre kaynak tavsiyesi yapıyorum. Konu takibi için ayrı, bitirme kitabı olarak ayrı kaynaklar öneriyorum. Ders esnasında soru çözümü ve davranışlarını inceleyerek ders çalışma konusundaki eksiklerini tespit ediyorum. Düzenli ve tekrarlı ders çalışma programı için destek sağlıyorum. Öğretmenin anlatıp öğrencinin dinlediği değil, öğrencinin çözüp öğretmenin gözlediği ve yol gösterdiği bir ders verme sistemi izliyorum.

Neden Özel Ders Veriyorum

Pandemi döneminde yaşanan online eğitim eksikleri, öğrencilerin ders çalışma motivasyonlarının kaybolması, konuların eksik kalması, ertesi seneye aktarılan temel eksikleri, sosyal anksiyete, vb. gibi sorunlarla baş etme konusunda tüm öğrencilerime destek vermekteyim ve vereceğim. Yüzyılda bir gerçekleşen ve eğitim alanında ciddi sorunlara yol açan bu süreci hep birlikte ve daha da gelişerek atlatacağımıza inanıyorum.

Tecrübelerim

Üniversite öğrenciliği yıllarından beri özel ders veriyorum ama aslında lise yıllarımda kendi arkadaşlarıma eksik olduğu konuları anlatarak başladım. 
Kendim temel eksikliği olan bir öğrenci olarak sıkı çalışma ile Türkiye'de 1225. oldum. Bütün tecrübelerimi öğrencilerime aktarıyorum.

Size Neler Kazandırabilirim

Matematik korkusunu yenmesine yardımcı olurum.
Düzenli ders çalışma, tekrar etme, konu bitirme yöntemlerini gösterebilirim.
Matematik çalışmayı sevdiremem belki ama neden çalışması gerektiğini anlatıp çalışmaya ikna edebilirim.
Dürüst, açık sözlü, gerçekçi bir eğitim almasını sağlayabilirim.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

Öğrencinin durumu, gelişimi hakkında her zaman net, gözleme dayalı ve ölçülebilir geri bildirimler veririm. Öğrencinin iyi olduğu alanları övmek ailesinin işidir, ben her zaman hata ve eksiklerini bulup, düzeltmesi için yön gösteririm. Acı gerçekleri söylemekten beni hiç bir güç alıkoyamaz. O sebeple "Polyanna" yorumları ya da pembe tablo görmek isteyenlere kendimi tavsiye etmem.

Dersleri Nasıl İşlerim

İlk 2-4 derste öğrencinin seçtiği konularda çalışarak, öğrencinin  önceki sınıftaki eksiklerini gözlerim. Sonrasında hem bu eksiklerini kapatacak hem de mevcut sınıfını güçlendirecek bir ders planını ve haftalık ders saatlerini velilere ileterek derslere başlarım. Ders sırasında konunun anlatımı ve giriş örneklerini çözdükten sonra tüm ders boyunca öğrencinin soru çözmesini teşvik ederim. Konu ile ilgili her çeşit soru tarzından öğrenciye ihtiyacı kadar çözdürerek el alışkanlığını kazanmasını sağlarım. Her ders sonrası dersin detayına göre bir sonraki derse kadar çözmesi gereken ödevlerini mutlaka bırakırım.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Yeni sınav sisteminde sadece iyi bir okul ve dershane eğitimi malesef sınavda iyi bir sıralama için yeterli değildir. Öğrencinin en önemli ders olan matematikte birebir hoca tarafından izlendiği ve yönlendirildiği bir özel ders lüks değil, ihtiyaçtır. YKS senesinde alınacak özel dersler çok etkili net yükselişleri sağlayabilir. Derece isteyen, tıp isteyen öğrencilerin ise 9. sınıftan itibaren özel ders desteği alması elzemdir.

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

 • Geometri - Matematik : 60 dk - 350.00₺ | Online Ücret: 150.00₺
 • Analitik Geometri - Matematik : 60 dk - 350.00₺ | Online Ücret: 150.00₺
 • Genel Matematik - Matematik : 60 dk - 350.00₺ | Online Ücret: 150.00₺
 • Eğitim Koçluğu - Danışmanlık : 60 dk - 350.00₺ | Online Ücret: 150.00₺
 • Yaşam Koçluğu - Kişisel Gelişim : 60 dk - 350.00₺ | Online Ücret: 150.00₺

Ders Verdiği Konumlar

Ankara:
 • Çankaya
 • Etimesgut
 • Ankara Gölbaşı
 • Sincan
 • Yenimahalle

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmene Sorulan Sorular

Öğretmene soru sorulmamış

Yorumlar

N

NURETTİN

Alanında başarılı bir hocadır... gösterdiği soru teknikleri ile daha kolay öğreneceksiniz...

A

Ali .

Mehmet hocam harika biri. Alanında muhteşem bilgili aynı zamanda öğrencisinin yanında olup ona destek olan bir öğretmen. Mehmet hocam sayesinde oğlum, matematiğin çok eğlenceli ve anlaşılır olduğunu söyledi.

M

Mustafa

Ders anlatışı olsun aralarda enerji yükseltmek için yaptığı çok kısa muhabbetler olsun dersler çok verimli geçiyor ve samimiyeti çok güzel, pratik ve hızlı çözümler gösteriyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok kısa sürede netimi 7-9 arasında arttırdım.

O

Oğuzhan

Mehmet hoca ile 10. Sınıfta tanıştım. İyiki de tanışmışız. Benim icin matematik en sorun ders iken şimdi uğraşmaktan en zevk aldığım ders oldu. Emekleri için cok teşekkür ederimmmm...

E

Emine

Mehmet Hocam o bize dokunan sihirli bir el evet evet aynen öyle ilk taniştigimizdaki oğlumun hali ile aradan geçen 3 yıllık Mehmet hocalı yıllar arasındaki farka ben bile inanamıyorum. Klişe bi söz olacak ama dersten önce dersin hocasını sevmek çok önemlidir.işte bizimkisi tamda böyle oldu.Biz öncelikle hocamızın kişiliğini tutumunu davranışlarını ve insanlığını sevdik Ders bir şekilde halledilir düzeltilir ama öncelikle kişilik ve davranış ve doğru bildiklerin yanlışların düzeltilmesi gerekli. Mehmet Hoca tamda bunu yaptı önce çocuğumun iç dünyasını keşfetti neler yapabilecegini ne istediğini ne şekilde başarılı olabileceğini analiz edip çözumledi. sonrada o doğrultuda dersine yön veriyor. Zaten kişiliğini amacını geleceğini hedefini kendini taniyan ogrencinin önünde hiç bir set yıkılmadan kalsın .Hayatın zorlu iniş çıkışlarını anlayan öğrencide ipin ucu kendiliğinden geliyor ve ne yapması gerektiğini n farkına varıyor. Evet işte Mehmet Hoca önce öğrencisi ile önce arkadaş yeri geldiğinde abisi yeri geldiğinde dertleştigi dert ortağı dostu oluyor çocuğuma bunları yapan öğretmene ben gözü kapalı gözüm arkada kalmadan çocuğumu teslim ederim ve bunuda yaptım zaten. Biz sizin tecrubenize bilginize ilginize özverinize yürekten inandık ve sonuna kadarda hep güvenecegiz. Bu zorlu yolculukta çocuğuma önderlik edecek doğru insan her şey için teşekkürler. İyiki varsınız iyiki tanıdık hep olun hayatımızda inşallah.

G

Göktürk

Gerçekten harika bir anlatımı var konuyu 0dan en ince ayrintisina kadar anlatıyor ve her soru tarzini bizlere gösteriyor.Verdigi ödevler sayesinde konuyu ezberlemeye degil öğretmeye teşvik ediyor.Kesinlikle öneriyorum her ogrencisiyle özel olarak ilgileniyor.

A

Athena

Kusursuz bir akışa ve senkrona sahip olan nadir matematik hocalarından.

E

Ege D.

En sevdiği öğrencisi olarak gelmiş geçmiş en iyi hoca'dır benim gözümde sadece ders değil hayat tecrübelerinide öğretiyor yani zor durumdaki öğrencilere maddi,manevi destek özellikle ilgi vs. olsun birçok öğrenciye yardım etmişliği var. birçok kişi kariyerini borçlu bende dahil bu kişilere eğer dersten sıkılıyorsanız dikkatinizi veremiyorsanız adam akıllı bi okul geçmişiniz yok ise ve 'GERÇEKTEN' bişiler başarmak istiyorsanız düşünün derim verdiğiniz paraya değicektir.

F

Figen y.

Mehmet Hocadan iki çocuğum içinde yardım aldık.Dersine çok hakim ve öğrencisiyle çok ilgili .Kendisine teşekkür ediyorum

D

DİLEK Ç.

Ders anlatımında özverili, öğrencileri ile ilgili bir öğretmen. Mehmet beyin sayesinde kızımın özgüveni yerine geldi, dersler daha bitmeden netlerinde gözle görülür bir artış oldu. Kızım hala hocamızın verdiği geometri derslerine devam ediyor.

Y

Yiğit

Gerek ders anlatımı, gerek soru çözüm taktikleri ve samimiyetiyle kusursuz bir öğretmen

M

Melike

Ders anlatımı güzel ve etkili.

T

Tülay

Bir veli olarak söylemeliyim ki çocuğumun eğitim hayatının değişmesine vesile olan gerek yakından ilgisi gerekse alanındaki başarılarıyla çocuğuma her yönde destek olan,çok değerli bir öğretmendir.Matematiği sevmeyen çocuğuma matematiği sevdirdiği için çok teşekkür ederiz.

N

Nasuh A.

Mehmet Hocam, çocuklarımın ikisinin de üniversiteye hazırlık sürecinde katkıda bulundu. Çok memnun kaldık. İhtiyacı olan öğrencilere tavsiye ederim.


Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

MEHMET Öğretmeni Değerlendir

Ders talep et