Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Yazar: Yasin G. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 3923
Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?
Yasin G. Yasin G.
M atematik, öğrencilerin en çok zorlandığı derstir. Peki öğrenciler matematik dersine nasıl çalışmalıdır?

Bilindiği üzere matematik öğrencilerin en çok zorlandığı fakat liseye ve üniversiteye giriş sınavlarında da bu dersin katkısı çok büyüktür. Bu nedenle Matematik sorularını yapmak kaçınılmaz oluyor.

Peki Matematik konuları nasıl öğrenilir, Matematik nasıl çalışılır?

Matematik'te başarılı olmanın birinci kuralı Matematik'ten korkmamaktır. Matematik çalışırken kendimize güvenmeliyiz ve pes etmemeliyiz. Mutlaka not almalıyız unutulmamalıdır ki "MATEMATİK BAKARAK ÖĞRENİLMEZ". Sadece ders videosu izlenerek ya da öğretmeni dinleyerek bu dersi öğrenemezsiniz.

Matematik çalışırken ilk önce konu anlatımını çalışmanız gerekiyor daha sonra soru çözmeniz gerekiyor. Soru çözerken de ilk önce çözümlü soruları daha sonra temel dediğimiz en kolay testlerden başlayarak zor testlere doğru adım adım çözmeniz gerekiyor. Soruları çözerken ise bilemediğiniz,yapamadığınız soruların çözüm yollarını mutlaka öğretmeninizden öğrenmeniz gerekiyor. Bu soruların çözümlerini öğrenmezseniz yaptığınız çalışmanın hiçbir anlamı kalmaz zira çözebildiklerinizi zaten çözüyorsunuzdur, önemli olan yapamadığınız sorulara çözüm bulmaktır.

Diğer bir dikkat edilecek nokta ise Matematik formül çalışılarak öğrenilmez. Elbette ki ülkemizdeki sistemde öğrenciyi formül ezberlemeye sevk ediyor fakat mantık yürüterek,düşünerek formül ezberlemeden de çoğu soruların yapılabildiği unutulmamalıdır.

Berker BERK - Matematik Öğretmeni

Etiketler

Yazar

Yasin G.

Online ve birebir dersler yapıyorum. Temel eğitimlerden sonra proje bazlı devam ediyoruz. Ayrıca kendi siteniz üzerinden tüm eğitimlerin uygulaması yapıyoruz.Temel eğitimlerden ...

Benzer Yazılar
Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik Özel Ders Nasıl Olmalı?

Matematik kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre çok ama çok zor bir ders konumundadır.

İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

İlk Defa Özel Ders Verenlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar

İlk defa özel ders verenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken ve öne çıkmalarını sağlayacak hususlar.

EĞİTİM ÖĞRETİM VE ÖZEL DERS TAKVİYESİ

EĞİTİM ÖĞRETİM VE ÖZEL DERS TAKVİYESİ

Özel ders takviyesi, öğretimsel olarak konu anlatımı, soru çözümü olmakla birlikte eğitim anlamında da rehberlik ve öğrenci koçluğu konularını kapsamalıdır.

En büyük Risk, Risk Almamaktır!

En büyük Risk, Risk Almamaktır!

Beden dili günümüzde son derece önemlidir. Öğrencilerimize beden dilinin önemini aktarmak bizim en büyük görevlerimizdendir.

Yorumlar (1)
Makaleyi beğendin mi ?

Cevap Yaz

Berker Hocam merhaba, Yazdığınız konular üzerine haklısınız maalesef ülkemizde matematik istediğimiz seviyeye gelmedi. Öğrencilerde bir ezberci yöntem mevcut.

Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul