Matematik Öğretmeni

Öğrenciyi kısa sürede tanır ve güçlü, eksik yönlerini göz önüne alarak dersi işlerim.
Şükrü Kadir Akarsu - Matematik Öğretmeni

Şükrü Kadir A.

yıldız
Profil Onaylandı
54 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 1 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 0 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


5 yıldır aktif olarak özel ders veriyorum. Özel derste en önemli şey öğrenci ile uyumdur. Kısa sürede öğrenciyi tanır ve öğrenmeyi daha eğlenceli, kalıcı hale getirecek öğrenciyi çalışmaya teşvik edecek noktalarla dersimi işlerim. Verdiğim dersler konusunda başarı garantisi sunuyorum.

6 Veli İle İletişime Geçti
5 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 2 yıl önce
Offline

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Öğrencisi

İSTANBUL EYÜP ALİBEYKÖY

Ders verme şekli : Yüz Yüze Ders --- Online Ders

Üniversite sınavında derece yapmış bir öğrenci olarak bu süreçte bir öğrencinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayarak rehberlik ve motivasyon konusunda destek olmaktayım. Matematik konusunda temel kavramada sorun yaşayan öğrencilerim için seneler içinde gelişirdiğim hikayeleştirme metodu ile derslerimi işlemekteyim.

Özel ders vermeye üniversitenin ilk senelerinde harçlık kazanmak için başlamıştım. Ancak süreç içerisinde öğrencilere bir şeyler katmanın, onların başarılarında yardımcı olmanın, onlarla iletişim halinde olmanın beni çok mutlu ettiğini fark ettim. Bir gelir sağlamanın yanında öğrencilere bir şeyler katıyor olmak benim için büyük bir mutluluk kaynağı olmaktadır.

Beş senedir aktif olarak özel ders veriyorum. İkinci senemde butik bir dersanede özel ders öğretmenliği yapıyordum. Son iki senedir de özel ders konusunda kazandığım tecrübelerle gerek materyal hazırlama gerek öğrenci analizi gerek ders takipleri ile profesyonel bir şekilde özel ders vermekteyim.

Öğrencilerime ilk olarak matematiğin günlük hayatımızdaki kullanımlarından örnekler vererek bilgiyi somutlaştırmasını sağlarım. Derslerimi işlerken en dikkat ettiğim unsur her bilgiyi gerçek hayattan akılda kalabilecek somut bir hikayeye bağlamak ve soyut olan matematik bilimini öğrencilere sevdirerek somut temeller üzerinde öğretmektir.

Ders saati konusunda sistemde 90 dakika olarak kayıt girmiş olsam da bu süre öğrencinin dikkat seviyesi, yorgunluğu, algı seviyesi, günlük işlenmesi gereken konu gibi faktörlerle bazı zamanlarda daha uzun ya da daha kısa işlemekteyim. Bu konuda her zaman öğrenci lehine toplam ders sürem 90 dakikadan fazla olmaktadır.

Dersime başlamadan önce öğrenci ile bir diyalog kurarak onu günlük sorunlardan uzaklaştırır ve öğrencimin neşeli bir şekilde derse başlamasını sağlarım. Konuyu anlatırken öğrencinin bilgi seviyesini ölçer, örnek çözümler yaparım. Ardından seviyesine uygun sorular seçer ve baskı altında kalmamasını sağlayarak deneme yanılma yoluyla öğrenmesine yardımcı olurum.

Velilerimizin öğrencilerinin seviyelerine uygun kişilerden özel ders almasını tavsiye ederim. Üst düzey bir öğrenciye tane tane ders anlatan biri sıkıcı geleceği gibi bilgi seviyesi temelde olan bir öğrenciye karşı sabırsız bir öğretmen umut kırıcı olacaktır. Deneme dersine öğretmen ile uyum olmadığı görüldüğü takdirde başka bir öğretmen bakılmalıdır. Ayrıca öğrencinin seviyesine göre haftalık alınması gereken ders sayısı belirlenmelidir. Matematik seviyesi 5. sınıf olan ama aslında 7. sınıfa giden bir öğrenci için haftada bir ders hatta bazen 2 ders bile yeterli olmayabilir. Veliler programlarını buna göre yapmalıdır.

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRET
Matematik Genel Matematik 90 DK 100 TL
Fizik Genel Fizik 90 DK 100 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
İL İLÇE
İSTANBUL BAKIRKÖY
İSTANBUL BAYRAMPAŞA
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BEYOĞLU
İSTANBUL EYÜP
İSTANBUL FATİH
İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA
İSTANBUL ŞİŞLİ

Bu öğretmenin yazmış olduğu yazı bulunmamaktadır!

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

1
Yorumlar
GİZEM .
Şub 13, 2019
MERHABALAR. ÇOK MEMNUN KALDIK. KARDEŞİMLE HEMEN ANLAŞTI ANLADIĞI ŞEKİLDE SEVDİREREK MATEMATİK ÖĞRETTİ. KARDEŞİM MATEMATİĞİ FULL ÇIKARDI. TEŞEKKÜRLER.
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.