kadirakarsu
  • Yüz yüze
  • Online
Şükrü Kadir A. - Matematik Öğretmeni

Öğrenciyi kısa sürede tanır ve güçlü, eksik yönlerini göz önüne alarak dersi işlerim.

İstanbul / Eyüp

5 Yıllık Tecrübe

Verdiği Dersler: Genel Fizik,Genel Matematik
Boğaziçi Üniversitesi / Eğitim Fakültesi / Matematik Öğretmenliği - Öğrenci
G

GİZEM

Öğretmene gelen son yorum

MERHABALAR. ÇOK MEMNUN KALDIK. KARDEŞİMLE HEMEN ANLAŞTI ANLADIĞI ŞEKİLDE SEVDİREREK MATEMATİK ÖĞRETTİ. KARDEŞİM MATEMATİĞİ FULL ÇIKARDI. TEŞEKKÜRLER.

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

Üniversite sınavında derece yapmış bir öğrenci olarak bu süreçte bir öğrencinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayarak rehberlik ve motivasyon konusunda destek olmaktayım. Matematik konusunda temel kavramada sorun yaşayan öğrencilerim için seneler içinde gelişirdiğim hikayeleştirme metodu ile derslerimi işlemekteyim.

Neden Özel Ders Veriyorum

Özel ders vermeye üniversitenin ilk senelerinde harçlık kazanmak için başlamıştım. Ancak süreç içerisinde öğrencilere bir şeyler katmanın, onların başarılarında yardımcı olmanın, onlarla iletişim halinde olmanın beni çok mutlu ettiğini fark ettim. Bir gelir sağlamanın yanında öğrencilere bir şeyler katıyor olmak benim için büyük bir mutluluk kaynağı olmaktadır.

Tecrübelerim

Beş senedir aktif olarak özel ders veriyorum. İkinci senemde butik bir dersanede özel ders öğretmenliği yapıyordum. Son iki senedir de özel ders konusunda kazandığım tecrübelerle gerek materyal hazırlama gerek öğrenci analizi gerek ders takipleri ile profesyonel bir şekilde özel ders vermekteyim.

Size Neler Kazandırabilirim

Öğrencilerime ilk olarak matematiğin günlük hayatımızdaki kullanımlarından örnekler vererek bilgiyi somutlaştırmasını sağlarım. Derslerimi işlerken en dikkat ettiğim unsur her bilgiyi gerçek hayattan akılda kalabilecek somut bir hikayeye bağlamak ve soyut olan matematik bilimini öğrencilere sevdirerek somut temeller üzerinde öğretmektir.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

Ders saati konusunda sistemde 90 dakika olarak kayıt girmiş olsam da bu süre öğrencinin dikkat seviyesi, yorgunluğu, algı seviyesi, günlük işlenmesi gereken konu gibi faktörlerle bazı zamanlarda daha uzun ya da daha kısa işlemekteyim. Bu konuda her zaman öğrenci lehine toplam ders sürem 90 dakikadan fazla olmaktadır.

Dersleri Nasıl İşlerim

Dersime başlamadan önce öğrenci ile bir diyalog kurarak onu günlük sorunlardan uzaklaştırır ve öğrencimin neşeli bir şekilde derse başlamasını sağlarım. Konuyu anlatırken öğrencinin bilgi seviyesini ölçer, örnek çözümler yaparım. Ardından seviyesine uygun sorular seçer ve baskı altında kalmamasını sağlayarak deneme yanılma yoluyla öğrenmesine yardımcı olurum.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Velilerimizin öğrencilerinin seviyelerine uygun kişilerden özel ders almasını tavsiye ederim. Üst düzey bir öğrenciye tane tane ders anlatan biri sıkıcı geleceği gibi bilgi seviyesi temelde olan bir öğrenciye karşı sabırsız bir öğretmen umut kırıcı olacaktır. Deneme dersine öğretmen ile uyum olmadığı görüldüğü takdirde başka bir öğretmen bakılmalıdır. Ayrıca öğrencinin seviyesine göre haftalık alınması gereken ders sayısı belirlenmelidir. Matematik seviyesi 5. sınıf olan ama aslında 7. sınıfa giden bir öğrenci için haftada bir ders hatta bazen 2 ders bile yeterli olmayabilir. Veliler programlarını buna göre yapmalıdır.

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

Genel Matematik - Matematik : 90 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
Genel Fizik - Fizik : 90 dk - 500.00₺ | Online Ücret: 500.00₺

Ders Verdiği Konumlar

İstanbul:
  • Bakırköy
  • Bayrampaşa
  • Beşiktaş
  • Beyoğlu
  • Eyüp
  • Fatih
  • Gaziosmanpaşa
  • Şişli

Değerlendirmeler (1)

5.0

Öğretmen Değerlendirme
G

GİZEM

MERHABALAR. ÇOK MEMNUN KALDIK. KARDEŞİMLE HEMEN ANLAŞTI ANLADIĞI ŞEKİLDE SEVDİREREK MATEMATİK ÖĞRETTİ. KARDEŞİM MATEMATİĞİ FULL ÇIKARDI. TEŞEKKÜRLER.


Şükrü Kadir Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

500

60 Dakikalık Ders

5 Öğrenci ile Etkileşime Geçti

Genellikle saat içinde yanıt verir.

Bilgi: Online Akademimizde Son 48 saat içinde 48 farklı ders yapıldı.

Süper popüler: Son 48 saat içinde 83 kişi ders almak için başvuru yaptı.