İngilizce Nasıl Çalışılır? Dört Temel Kural

Yazar: GLOBAL M. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2104
İngilizce Nasıl Çalışılır? Dört Temel Kural
İ ngilizceye yeni başlayanlar nasıl çalışmalıdır. 4 temel ingilizce çalışma yöntemini uzman ingilizce eğitmenimiz sizler için hazırladı.

İngilizce dünya geneli en çok konuşulan dildir. Birçok öğrenci veya yetişkin bireyler ingilizceyi öğrenmek için ve ingilizce nasıl çalışır üzerine internet üzerinden yoğun bir şekilde araştırma yaptığı bilinmektedir. En çok tercih edilen ingilizce çalışma yöntemlerini ve sizler için hazırladık.

İşte 4 temel ingilizce çalışma yönetimi;

1. Motivasyon: Öncelikle öğrenmeniz için sağlam bir amacınız olmalıdır. Bu sınav ya da gerçekten bir dili konuşmak olabilir. Ama erken yaştaki bireyler sakın şunu söylememelidir: “İlerde dil kursuna gidip öğrenirim.” Zira yapılan araştırmalar ileri yaşlarda dil öğreniminin erken yaşlara nazaran daha zor olduğunu göstermektedir.

2. Okuma ve Dinleme: İngilizce bilmek gramer bilmek değildir. Çok iyi bir dilbilgisi altyapınız olabilir fakat bir dili konuşamıyorsanız bilmiyorsunuz demektir. O yüzden internette İngilizce dinleme ve okuma ile ilgili çokça kaynak var. Oxford/Cambridge yayınevlerinin Seviyelendirilmiş Hikaye kitapları adı altında yüzlerce kitabı seviyenize uygun olarak bulabilirsiniz. Çok zor ya da çok kolay kitap seçmek motivasyonunuzu düşürür. Kitapları seçerken seviyenizin çok az üstünde kitapları tercih edin. Araştırmalar okuduğunuz kitabın %90’ının anladığınız taktirde o kitap sizin seviyenize uygun bir kitap olduğunu ifade etmektedir.

3. Kelime Ezberleme: Her gün “10 Kelime” öğrenmek hedefiniz olsun fakat bu kelimeleri öyle rastgele değil okuduğunuz İngilizce bir kitaptan ya da izlediğiniz bir filmden almış olduğunuz kelimeler olsun. Ezberlediğiniz kelimeler ile cümle kurmaya çalışın. Bir kelimeyi bilmek o kelimenin Türkçesini bilmek demek değildir. O kelimenin nasıl telaffuz edildiğini ve cümle içinde doğru kullanımı Türkçesini bilmekten daha kıymetlidir.

4. Pratik yapmak: Hep şunu söyleriz. “Anlıyorum ama konuşamıyorum.” Bunun en temel nedeni ise PRATİK YAPMIYORUZ. Her gün aynanın karşısına geçin ve 5 dakika o gün ne yaptığınızı İngilizce anlatın. Ya da ailenizle İngilizce konuşarak pratik yapın. Kısa bir süre sonra ne kadar gelişim gösterdiğinizi fark edeceksiniz.

İngilizce Öğretmeni - Global Minds

Etiketler

Yazar

GLOBAL M.

İngilizce’yi en kolay ve etkili yoldan öğrenebileceğiniz yerdesiniz. İstanbul’un tanınmış özel okullarında İngilizce öğretmenliği ve şu anda Bahçeşehir Üniversitesi’nde alanınd...

Benzer Yazılar
İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce sunum nasıl yapılır? İngilizce sunuma giriş cümlelerin nelerdir? İngilizce sunum kalıpları ve sunum hazırlama teknikleri sizlerle.

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could yardımcı fiilleri nasıl kullanılır? Can ve Could fiillerinin cümle içerisinde kullanım örnekleri. Örneklerle can ve could yardımcı fiilleri sizlerle!

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamaları

İngilizcenizi geliştirirken destek alabileceğimiz uygulamamı arıyorsunuz? En iyi İngilizce öğrenme uygulamalarınızı sizler için hazırladık.

İngilizcede Either, Neither Kullanımı ve Örnek Cümleler

İngilizcede Either, Neither Kullanımı ve Örnek Cümleler

Either,neither ve or,nor kullanımında zorluk mu çekiyorsunuz. Either,neither kullanımını ve örnek cümleleri sizler için hazırladık. Either,neither en iyi şekilde öğrenmeye bekleriz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul