İngilizce Nasıl Çalışılır? Dört Temel Kural

Yazar: GLOBAL M. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2335
İngilizce Nasıl Çalışılır? Dört Temel Kural
İ ngilizceye yeni başlayanlar nasıl çalışmalıdır. 4 temel ingilizce çalışma yöntemini uzman ingilizce eğitmenimiz sizler için hazırladı.

İngilizce dünya geneli en çok konuşulan dildir. Birçok öğrenci veya yetişkin bireyler ingilizceyi öğrenmek için ve ingilizce nasıl çalışır üzerine internet üzerinden yoğun bir şekilde araştırma yaptığı bilinmektedir. En çok tercih edilen ingilizce çalışma yöntemlerini ve sizler için hazırladık.

İşte 4 temel ingilizce çalışma yönetimi;

1. Motivasyon: Öncelikle öğrenmeniz için sağlam bir amacınız olmalıdır. Bu sınav ya da gerçekten bir dili konuşmak olabilir. Ama erken yaştaki bireyler sakın şunu söylememelidir: “İlerde dil kursuna gidip öğrenirim.” Zira yapılan araştırmalar ileri yaşlarda dil öğreniminin erken yaşlara nazaran daha zor olduğunu göstermektedir.

2. Okuma ve Dinleme: İngilizce bilmek gramer bilmek değildir. Çok iyi bir dilbilgisi altyapınız olabilir fakat bir dili konuşamıyorsanız bilmiyorsunuz demektir. O yüzden internette İngilizce dinleme ve okuma ile ilgili çokça kaynak var. Oxford/Cambridge yayınevlerinin Seviyelendirilmiş Hikaye kitapları adı altında yüzlerce kitabı seviyenize uygun olarak bulabilirsiniz. Çok zor ya da çok kolay kitap seçmek motivasyonunuzu düşürür. Kitapları seçerken seviyenizin çok az üstünde kitapları tercih edin. Araştırmalar okuduğunuz kitabın %90’ının anladığınız taktirde o kitap sizin seviyenize uygun bir kitap olduğunu ifade etmektedir.

3. Kelime Ezberleme: Her gün “10 Kelime” öğrenmek hedefiniz olsun fakat bu kelimeleri öyle rastgele değil okuduğunuz İngilizce bir kitaptan ya da izlediğiniz bir filmden almış olduğunuz kelimeler olsun. Ezberlediğiniz kelimeler ile cümle kurmaya çalışın. Bir kelimeyi bilmek o kelimenin Türkçesini bilmek demek değildir. O kelimenin nasıl telaffuz edildiğini ve cümle içinde doğru kullanımı Türkçesini bilmekten daha kıymetlidir.

4. Pratik yapmak: Hep şunu söyleriz. “Anlıyorum ama konuşamıyorum.” Bunun en temel nedeni ise PRATİK YAPMIYORUZ. Her gün aynanın karşısına geçin ve 5 dakika o gün ne yaptığınızı İngilizce anlatın. Ya da ailenizle İngilizce konuşarak pratik yapın. Kısa bir süre sonra ne kadar gelişim gösterdiğinizi fark edeceksiniz.

İngilizce Öğretmeni - Global Minds

Etiketler

Yazar

GLOBAL M.

İngilizce’yi en kolay ve etkili yoldan öğrenebileceğiniz yerdesiniz. İstanbul’un tanınmış özel okullarında İngilizce öğretmenliği ve şu anda Bahçeşehir Üniversitesi’nde alanınd...

Benzer Yazılar
Do Did Does: İngilizce Yardımcı Fiil Kullanımı

Do Did Does: İngilizce Yardımcı Fiil Kullanımı

İngilizce öğrenirken bu yardımcı fiillerin doğru şekilde kullanımını öğrenmek dilin temel yapısını anlamak için çok önemlidir. Çeşitli örneklerle do, did ve does yardımcı fiillerinin kullanımını artık netleştirelim.

İngilizce Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

İngilizce Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Sıfırdan ingilizce öğrenmek ne kadar sürer. Akademik ingilizce, iş ingilizcesi, sosyal ingilizce dil öğrenme süreleri ve ders çalışma programı nasıl olmalıdır.

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS Hazırlananlar İçin Kitap Önerileri

IELTS hazırlananlar için kitap önerileri listemiz blogumuzda. IELTS kitapları listemizden sizin için en uygun kitabı bulabilirsiniz.

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te Başarılı Olmak İçin İpuçları: Sınavda Yüksek Puan Alın

IELTS'te yüksek puan almak için ipuçları ve bilgiler. Sınav formatı, puanlama, pratik yapma, sınav günü ve stresle başa çıkma gibi konularda rehberlik.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?