İngilizce Nasıl Çalışılır? Dört Temel Kural

İngilizce Nasıl Çalışılır? Dört Temel Kural
GLOBAL M.
Teknoloji ve Eğitim
Nis 16, 2020
408

İngilizce dünya geneli en çok konuşulan dildir. Birçok öğrenci veya yetişkin bireyler ingilizceyi öğrenmek için ve ingilizce nasıl çalışır üzerine internet üzerinden yoğun bir şekilde araştırma yaptığı bilinmektedir. En çok tercih edilen ingilizce çalışma yöntemlerini ve sizler için hazırladık.

İşte 4 temel ingilizce çalışma yönetimi;

1. Motivasyon: Öncelikle öğrenmeniz için sağlam bir amacınız olmalıdır. Bu sınav ya da gerçekten bir dili konuşmak olabilir. Ama erken yaştaki bireyler sakın şunu söylememelidir: “İlerde dil kursuna gidip öğrenirim.” Zira yapılan araştırmalar ileri yaşlarda dil öğreniminin erken yaşlara nazaran daha zor olduğunu göstermektedir.

2. Okuma ve Dinleme: İngilizce bilmek gramer bilmek değildir. Çok iyi bir dilbilgisi altyapınız olabilir fakat bir dili konuşamıyorsanız bilmiyorsunuz demektir. O yüzden internette İngilizce dinleme ve okuma ile ilgili çokça kaynak var. Oxford/Cambridge yayınevlerinin Seviyelendirilmiş Hikaye kitapları adı altında yüzlerce kitabı seviyenize uygun olarak bulabilirsiniz. Çok zor ya da çok kolay kitap seçmek motivasyonunuzu düşürür. Kitapları seçerken seviyenizin çok az üstünde kitapları tercih edin. Araştırmalar okuduğunuz kitabın %90’ının anladığınız taktirde o kitap sizin seviyenize uygun bir kitap olduğunu ifade etmektedir.

3. Kelime Ezberleme: Her gün “10 Kelime” öğrenmek hedefiniz olsun fakat bu kelimeleri öyle rastgele değil okuduğunuz İngilizce bir kitaptan ya da izlediğiniz bir filmden almış olduğunuz kelimeler olsun. Ezberlediğiniz kelimeler ile cümle kurmaya çalışın. Bir kelimeyi bilmek o kelimenin Türkçesini bilmek demek değildir. O kelimenin nasıl telaffuz edildiğini ve cümle içinde doğru kullanımı Türkçesini bilmekten daha kıymetlidir.

4. Pratik yapmak: Hep şunu söyleriz. “Anlıyorum ama konuşamıyorum.” Bunun en temel nedeni ise PRATİK YAPMIYORUZ. Her gün aynanın karşısına geçin ve 5 dakika o gün ne yaptığınızı İngilizce anlatın. Ya da ailenizle İngilizce konuşarak pratik yapın. Kısa bir süre sonra ne kadar gelişim gösterdiğinizi fark edeceksiniz.

İngilizce Öğretmeni - Global Minds

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır