İngilizce Konuşmak Neden Bu Kadar Önemli?

Yazar: Alparslan K. | 20.03.2022 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 193
İngilizce Konuşmak Neden Bu Kadar Önemli?
İ ngilizce neden önemli? İngilizce konuşmak bize neler kazandırır? Neden İngilizce öğrenmeliyiz? soruların cevabını uzman İngilizce öğretmenimiz kaleme aldı..

İngilizce konuşmak, iş fırsatlarından her ülkeden insanlarla ilişki kurma yeteneğine kadar dünyanızı gerçekten genişletmenize olanak tanır. Dili bilmek, her seyahati çok daha ilginç kılıyor. Dünyanın neresine gitmek istersen, İngilizce bilen birini bulabilirsin. Yalnızca İngilizcenin resmi dil olduğu ülkeyi, Birleşik Krallık, Avustralya, ABD, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Karayip ülkelerini sayarsak, anadili İngilizce olan 400 milyondan fazla insan var.

Basitçe söylemek gerekirse, İngilizcenin bu gezegenin ana dili olan uluslararası bir dil olduğunu kabul etmeliyiz. İstatistikler, dünya nüfusunun dörtte birinden fazlasının İngilizce konuşuyor, bu da yaklaşık 1,6 milyar insana denk geliyor. Filmlerin çoğunun İngilizce olduğundan bahsetmiyorum bile, en büyük film endüstrisi olan Hollywood filmleri İngilizce olarak üretiyor. 

Dünyada Çince konuşan 3 milyardan fazla insan olduğu doğrudur, ancak anadiline ek olarak Çince karakterleri öğrenmek isteyen başka birinin olması pek olası değildir.

Uluslararası ticaret anlaşmalarının çoğu İngilizce olarak yapılır ve uluslararası iş toplantıları için en yaygın kullanılan dildir. İyi İngilizce sadece bir statü değil, aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitelerinde, yani aslında İngilizce konuşulan ülkelerde bulunan eğitim ve uzmanlıklara devam etme olanağıdır. İngilizce özel ders sayfamızdan sizin için en ideal öğretmeni keşfedebilirsiniz. 

Kendinizi geliştirmek için eğitim çok önemlidir ama İngilizce öğrenmek yaşam kalitenizi de yükseltir. Akliniza gelmeyen yerlere erişiminiz olur, uluslararası bir kariyer değerlendirebilir ve birçok ülkede alışverişe gitme, ev kirası görüşme kolaylığı da yaşayabilirsiniz. İngilizce alfabe ve harflerin okuşunu başlıklı makalemizden en temel kalıpları inceleyebilirsiniz. 

Bir kişinin İngilizce bilgisinin yaşamına getirdikleri faydalar sayısızdır. Diğer ülkelerin alışkanlıklarını ve geleneklerini bilmek, kendimizi ve başkalarını anlamamızı sağlar. Dünyanın her yerindeki dostlarımızı daha iyi anlayarak, aynı zamanda hem çok farkli hem de çok benzer oldugumuzun farkina varırız. İstanbul özel ders sayfamızdan konumunuza en yakın öğretmenleri inceleyebilirsiniz. 

Etiketler

Yazar

Alparslan K.

Patient, fun, passionate English tutor from Istanbul, with a native level of English. After completing my Applied Linguistics and English Language Teaching degree, I have been q...

Benzer Yazılar
Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

Onlarca Para Döküyorum Ya Peki?

Onlarca Para Döküyorum Ya Peki?

Özel ders alıp onlarca para dökmeden başarıya en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Doğru adres özel dersten başkası değildir.

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her gün yeni bir kelime öğrenerek, ingilizceyi kısa bir sürede öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? İngilizce öğrenirken nelere dikkat etmek gereklidir?

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden korkmamanın en büyük sırları nelerdir. İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin uygulaması gereken sırlar nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul