İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem

Yazar: Ahsen Y. | 21.04.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2476
İngilizce Kelimeleri Kolayca Öğrenmek İçin En Etkili 4 Yöntem
İ ngilizce kelime ezberleme teknikleri nelerdir? Başarısı kanıtlanmış 4 ingilizce kelime öğrenme yöntemi

İngilizce öğreniyorsunuz ve kelime eksikliği mi yaşıyorsunuz?

Bu yazıda size nasıl daha etkili ve kolay bir şekilde kelime öğrenebileceğinizden ve öğrendiğiniz bu kelimeleri nasıl daha kalıcı hale getirebileceğinizin 4 yönteminden bahsedeceğim. "İngilizce kelimeleri öğrenmek istiyorum ancak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum" diyen kişilerin mutlaka önem vermesi gereken püf noktaya değineceğim; 

1.OKUMA YAPARAK

İngilizce öğreniminde okuma yapmanın yeri oldukça önemlidir. Özellikle günümüz teknoloji çağında her türden kaynağa erişim tek tıkla elimizin altındadır. İsterseniz dergiler, hikayeler ya da online romanlar okuyabilirsiniz. Böylelikle hem yeni bilgiler öğrenir hem de hiç bilmediğiniz veya görmediğiniz kelimelerle karşılaşarak onları öğrenme ve onların üzerinde çalışma fırsatı bulursunuz.

2.VİDEOLAR İZLEYEREK

İngilizce videolarla dilerseniz hem göze hem kulağa hitap eden bu öğrenme yöntemini kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu videoları seviyenize göre dilerseniz altyazılı yada altyazısız izleme imkanınız vardır. Altyazılı izleme özelliğini aktif ederek bilmediğiniz kelimeleri kolayca görebilir ve öğrenme imkanı elde edersiniz.

3.YABANCI FİLMLER/DİZİLER İZLEYEREK

Bir kültürü, o kültürde kullanılan dili ve kelimeleri en kolay yoldan öğrenmek istiyorsanız ancak o dilin konuşulduğu ülkeye-şimdilik-gitme imkanınız yoksa yabancı filmler izlemek tam size göre! Tek yapmanız gereken ilgi duyduğunuz bir tür belirleyip biraz araştırma yapmak. İzlemeye başlamadan elinize bir not defteri alıp yakaladığınız kelimeleri not edip daha sonra gerekli araştırmayı yapabilirsiniz. Çok geçmeden farkına bile varamadan nasıl kelime hazinenizin zenginleştiğini göreceksiniz.

4.İLGİLENDİĞİNİZ ALANDA ARAŞTIRMALAR YAPARAK
 

Severek öğrenilen bir bilgi kolay kolay unutulmaz .Aynı şekilde severek yaptığınız araştımalar sonucunda öğrendiğiniz İngilizce kelimelerin de kalıcılığı tartışılmaz olacaktır. Mesela müziğe ilginiz varsa yabancı şarkılar üzerine araştırmalar yapabilirsiniz. Şarkılarla beraber şarkıcılarla ilgili öğrendiğiniz yeni kelimeler sizi daha çok meraka ve ardından gelecek yeni meraklar da sizi yeni bilgiler öğrenmeye sevk edecek. Siz yeter ki ilgi duyduğunuz bir alan belirleyin ve kendinizi o denize bırakın. Sonuca inanamayacaksınız :)

İngilizce Öğretmeni - Ahsen Yılmaz

Etiketler

Yazar

Ahsen Y.

Merhaba, Ben Ahsen :) Anadolu öğretmen lisesi mezunuyum. 2016 yılında bölüme dereceyle girdim ve Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Öğretmenliği mezunuyum. 2 yıl kadar öze...

Benzer Yazılar
Her Gün Yeni Bir Kelime

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her gün yeni bir kelime öğrenerek, ingilizceyi kısa bir sürede öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? İngilizce öğrenirken nelere dikkat etmek gereklidir?

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce Sunum Kalıpları Nelerdir?

İngilizce sunum nasıl yapılır? İngilizce sunuma giriş cümlelerin nelerdir? İngilizce sunum kalıpları ve sunum hazırlama teknikleri sizlerle.

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could Yardımcı Fiilleri Nasıl Kullanılır

Can ve Could yardımcı fiilleri nasıl kullanılır? Can ve Could fiillerinin cümle içerisinde kullanım örnekleri. Örneklerle can ve could yardımcı fiilleri sizlerle!

İngilizcede Either, Neither Kullanımı ve Örnek Cümleler

İngilizcede Either, Neither Kullanımı ve Örnek Cümleler

Either,neither ve or,nor kullanımında zorluk mu çekiyorsunuz. Either,neither kullanımını ve örnek cümleleri sizler için hazırladık. Either,neither en iyi şekilde öğrenmeye bekleriz.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul