Her Çocuk Özeldir

Yazar: Furkan T. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2879
Her Çocuk Özeldir
K alabalık sınıflarda çekimser öğrencilerin konu eksikliği gidermek için en önemli çalışma stratejisi özel derstir.

Sağlıklı her çocuğun ortak bir özelliği vardır: 'Akıl'. Bazen veliler yanımıza gelip ''hocam aslında çok zeki ama çalışmıyor'' cümlesini duymayan öğretmen kalmamıştır. Hatta öğretmen olmayan bireyler bile akrabadan, komşudan etraftan bir şekilde duyarlar. Evet çok doğru bir cümle sağlıklı her çocuk zekidir çünkü Allah bizi aklımızla yaratmış ve diğer canlılardan 'akıl' nimeti ile ayrı tutmuştur. Peki her çocuk akıllı ise neden her çocuk üst seviyelere çıkamıyor. İşte tam bu noktada özel dersin önemini görüyoruz. Günümüzde yetişen bireyler her alanda artık özel ilgi beklemektedir. Her çocuk kendine has özellikler ve potansiyellerle doğar. Anne, baba ve biz eğitimcilerin görevi de bu potansiyeli açığa çıkarmak ve çocuğun kendini gerçekleştirmesini sağlamaktır.

Sınıf ortamlarında öğrenciler kalabalıkta kayboluyor. 10 kişilik bir sınıf bile olsa öğrenci eğer kınanır mıyım, anlamıyor gözüyle bakılır mıyım gibi kaygılar yaşıyorsa anlamadığını söyleyemicek ve soru soramayacaktır. Ancak özel ders ile öğrenci herhangi bir kaygı yaşamadan konuyu iyi bir şekilde anlayıp, içselleştirme fırsatı yakalayacaktır. Bu da öğrencinin hem ders olarak hem sosyal olarak hem de psikolojik olarak daha sağlıklı olmasını ve özgüveninin yüksek olmasını sağlayacaktır.

Toplum olarak en büyük yatırımımız çocuklarımızdır. Bu yüzden onların farkında olup iyi seviyede yetişmeleri için birebir yardım almalarına veliler ve öğretmenler olarak destek olmalıyız.

Matematik Öğretmeni - Furkan Tayfun

Etiketler

Yazar

Furkan T.

Merhabalar. 2008 Marmara Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği mezunuyum. 2016 yılında da yine Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansı...

Benzer Yazılar
Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel Ders Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım

Özel ders vermek isteyen kişilerin akıllarına takılan en önemli sorunun çözümünü sizler için hazırladık.

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitimde Özel Dersin Önemi ve Faydaları

Eğitim belli bir branşta, belli bir konu da bilgi ve beceri kazandırma ve geliştirme işidir. Eğitimde özel dersin faydaları.

Özel Ders Almak İsteyenler

Özel Ders Almak İsteyenler

Sevgili öğrenciler, veliler veya herhangi bir alanda özel ders almak isteyen değerli kişiler.

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul