Hayallerin Kadar Varsın

Yazar: cemile şeyma g. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 2643
Hayallerin Kadar Varsın
H ayallerinin peşinden koşan bir insan eninde sonunda tutku ile çalışırsa o hayale ulaşır.

  Aslında yaşım gereği çok büyük bir tecrübem olduğu söylenmez. (bana göre tabii ki bu durum siz de okuduktan sonra kararınız verebilirsiniz :))

  Sizlerle paylaşacağım şey kurduğumuz hayaller gerçekleşemeyecekse bile olması için elimizden geleninin daha fazlasını yapmak . Ben 11.sınıfta karar vermiştim tıp fakültesi okumaya bu benim hayalimdi. Hayalimin peşinden 2 yıl koştum. Ayrıca 2. koşuşum üniversite okurken vermem gereken bir mücadeleydi. Sonuca bakarsak tıp evet olmadı. Ama ilerde mutlu olacağım bir bölümdeyim. HEMŞİRELİK :))

  Aslında bu yazıyı yazmamdaki amacım hayallerimizin peşinden koşmalıyız. BU HAYAL OLMUYCAKSA BİLEEE!!!  Çünkü bu 2 yılda öğrendiğim bir şey varsa o da bizim haricimizde evrende gelişen olaylar .Yani KADER :) Bu yüzden kabullendim ama hayal kurmaktan asla vazgeçmedim bu durumun etrafımdaki kişilere saçma geldiği zamanlarda olmuştur illa ki ama ben hayal kurmaya yine devam edeceğim. Tıp kazansam da yeni hayaller kuracaktım hemşirelik 2.sınıf öğrencisiyim ama bir fark yok yine hayal kuracağım. Yani iki türlü de aynı yolda yürüyorum. Bu yolumun adı HAYALLERİM :)) Sadece tıp değil de hemşirelik olduğu için birbirine benzeyen caddelerde koşacağım. (tabii şu an daha yolun çok başındayım :) )

 Bu yazımı okuyanlara vermek istediğim mesaj yarını belli olmayan hayatımızda bir amaç için yaşamak, ders çalışmayı ya da konu bitirmeyi bir mecburiyet olarak değil de hayatımıza ,hayallerimize yön veren bir araç olarak bakmak olduğunu düşünüyorum.

Bu yazıyı okuyan herkesin daha çok hayal kurması ve bunun için sonuna kadar çaba sarf etmeleri dileğiyle :)

Sağlıcakla kalın..
 

Bir önceki yazımız olan "Matematiği Seçtiğim Zamanlar" başlıklı makalemizde uzman bir matematik öğretmeninin matematik nasıl sevdiği ve alanında nasıl uzmanlaştığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Yazar

cemile şeyma g.

Ben bir hemşireyim. Akademik boyutta ilerlemek istediğim için sık sık ÖSYM nin sınavlarına girerim.   Su an matematik dersi verdiğim 12. Sınıf aktif bir öğrencim var. Ders ...

Benzer Yazılar
Spor'un Çok Ötesinde

Spor'un Çok Ötesinde

Spor yapmanın zihinsel faydaları nedir? Spor insanın hayatına ne gibi kazanımlar sağlamaktadır. Düzenli bir hayat için spor yapmanın avantajları.

Kendini Keşfetmek İsteyen İnsan

Kendini Keşfetmek İsteyen İnsan

Kendini keşfetmek isteyen insanların bilmesi gereken ve hayatlarında uygulaması gereken önemli bilgiler. Başarılı bir insan kendini nasıl keşfeder?

Biyoloji+Kimya= BİYOKİMYA

Biyoloji+Kimya= BİYOKİMYA

Biyokimya nedir? Türkiye de biyokimyanın gelişimini nasıl, gelecekte biyokimya bölümü öğrencilerini neler beklemektedir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?