Hacettepeli Olmak..

Yazar: Zuhal G. | 21.04.2021 - 1 dakikalık okuma. Görüntülenme: 1719
Hacettepeli Olmak..
H acettepe üniversitesini kazanmak için nasıl bir ders çalışma programı yapılmalıdır. Nelerden fedakarlık gösterilmelidir.

Tabi ki her insan en iyisini hakeder ve ister, peki bunun için yeterli çaba göstermek? İşte belki de sorunun kaynağı budur. Kim istemez en iyi fakültelerde en iyi bölümlerde okumak? Peki sen hangi gruptasın oturarak hayal kuran mı, erken kalkıp yol alan mı? Kişilerin hayatlarını tercihleri belirler. Sen uyumayı tercih edersin o erken kalkıp çalışmayı. Sen dışarı çıkmayı tercıh edersin o kütüphaneye gitmeyi, sen sinemaya konsere gidersin o etütlere...Peki sonra? İşte bu tercihlerimiz bizi sonradan hedeflerimiz ve hayallerimizden çok uzağa atabilir.

Bu tercihleri geleceğimizi kurmak adına yöneltirsek ömür boyu devam edecek pişmanlıklardan uzak kalırız, ben de zamanında bu tercihleri yaptım. Yeterli emek ve fedakarlık göstererek Hacettepe tıp fakültesine derece ile girdim. Ancak bunla da bitmiyor tabi ki hayat hep mücadele hayatta hep tercihlerle dolu, yarın pişman olmamak için bugün maddi ve manevi fedakarlıktan kaçınmamak gerekir. Size başarı sağlayacak her ne ise özel ders, öğretmen vs onu hemen talep edin alın, yarın ki gec kalınmış pişmanlıklar boşuna olacaktır.

Hacettepe Tıp Fakültesi Öğrencisi - Zuhal Güneş

Etiketler

Yazar

Zuhal G.

Hacettepe tıp fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim, fakülteye derece ile girdim 4 yıldır lise ve ortaokul öğrencilerine matematik, fizik, kimya, Türkçe, sosyal ve eğitim koçluğu yaptı...

Benzer Yazılar
Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocuğunuzu Kendisiyle Yarıştırın

Çocukların kendi kapasitesinin farkına varıp iyileştirme, geliştirme gibi düzenlemelerle kendisini gerçekleştirmesi daha iyi olacaktır.

ÇOCUKLARI DİKKATE ALIN!

ÇOCUKLARI DİKKATE ALIN!

Çocuklar karşılaştıkları olayları o kadar basit ve masumane yorumluyorlar ki işte o an onlara hayran olmamak ve bu durumdan etkilenmemek elde değil.

10 Madde İle Matematikte Nasıl Başarılı Oluruz?

10 Madde İle Matematikte Nasıl Başarılı Oluruz?

Matematikte nasıl başarılı olunur. Matematikte başarılı olmanın 10 sırrını uzman matematik öğretmenimiz sizler için hazırladı.

Ders ve Sosyal Aktiviteler

Ders ve Sosyal Aktiviteler

Günümüzde özellikle ülkemiz dışında ve her geçen gün ülkemizde de yaygınlaşan bir anlayışla çocuklar küçük yaşta sosyal aktivitelere yönlendiriliyor.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?