Bir Cevher Branş; Fizik

Bir Cevher Branş; Fizik
Tülay A.
Eğitimde Özel Dersin Önemi
Ara 6, 2017
1409

Fizik sayısal öğrenciler için diploma notu ve merkezi sınav noktasında çok önemli, olmazsa olmaz bir branştır. İyi bir fakülte ve bölüm için önemli bir derstir. Yapılması zor oluğu için ülkemiz genelinde ortalaması düşük ve standart sapması yüksek bir branştır. Daha açık bir tabirle ortalamanın üzerine ne kadar çıkabilirseniz sıralamanız o oranda yükselecektir.

Fizik; içinde matematik ve geometriyi de barındırdığı için kompleks ve üst düzey bir derstir. Yüksek analiz ve sentez becerisi gerektirir. Bu bağlamda öğrencinin tek başına çok kolay halledebileceği bir ders değildir. İyi bir uzman öğreticiden yardım alınması gerekir.

Fizik konu anlatımından ziyade çok çeşitli soru tipleri ve örnekler barındırır. Bu sebepten birebir özel ders öğrencinin, bir uzman gözetiminde farklı ve çok sayıda soru çözmesini sağlayan avantajlı bir hizmettir. Hedefi yüksek öğrenciler imkan dahilinde bu hizmetten faydalanmalıdır.

Fizik zor ve üst düzey bir ders olduğu için uzmanından alınmalıdır. Bir konuyu yanlış ya da olduğundan uzun ve karmaşık öğrenmesi öğrenci için dezavantajdır. Bu yüzden öğrenci bu ders için kesinlikle uzman, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir öğretmeni tercih etmelidir.

Fizikte ve hayatta sonsuz başarılar.


Bir önceki yazımız olan "Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak" başlıklı makalemizde yabancı dilin önemi ve öğrenim biçimleri hakkında bilgiler verilmektedir..

Yazıyı Paylaş
Yorumlar
0
Bir Cevap Yazın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır