LEYLA D. LEYLA D.
Ders verme şekilleri
 • Kendi Evimde
 • Online
Öğretmene Gelen Son Yorum
...

Öğretmen Hakkında

Öğretmenin Sunduğu İmkanlar

* 2015 yılında, dershane deneyimini ve eğitim bilimlerindeki tecrübesini kurucusu olduğu Şişli Özel Ders Merkezine taşıyarak özel ders ve öğrenci danışmanlığı hizmetini profesyonel kadrosuyla kurumsal olarak devam ettirdi.

 

* Çocuk ergen psikolojisine duyduğu ilgi nedeniyle 2018 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde ikinci lisans eğitimini tamamladı, eğitim alanındaki tecrubesiyle özel dersi ve psikolojik danışmanlığı birleştirdi.  

*2018 yılından bu yana öğrenci değerlendirme ve danışmalık sistemi tabanlı eğitimle öğrenci yetiştirmektedir.

*Öğrenci değerlendirme ve danışmanlık sistemi şunları içerir:

- Öğrencinin akademik alt yapısının kapsamlı olarak değerlendirilmesi (Akademik testler ve uzman öğretmenin gözlem ve analizi)

-Öğrencinin dikkat, motivasyon ve çalışma sisteminin değerlendirilmesi (Moxxo Dikkat Testleri, Wisc 4 Testleri, Birebir uzman psikolog görüşmesi)

-Kariyer Planlama: Öğrencinin kariyer hedeflerinin ve mesleki yatkınlık alanlarının belirlenmesi (16 PF Yetenek ve Mesleki Yönelim Testi, Birebir Kariyer Danışmanlığı görüşmesi)

-Yıllık, aylık ve haftalık planlamaların yapılması

-Planlanan çalışma sisteminin adım adım uygulanması

-Birebir dersler

-Gelişimsel takip ve değerlendirme

 

Neden Özel Ders Veriyorum

Matematik diğer derslere oranla sevmesi, başarması ve öneminin günlük hayat pratiklerinde anlaşılması zor bir derstir. En büyük motivasyonum bu süreçte öğrencilerimin zoru başarabildiğini görmesi ve geleceğini kendisi şekillendiren bireylere dönüştüğü gözlemleyebilmek. Hayatlarının en özel yıllarında bu zorluğu aşmaya, geleceğini şekillendirmeye, ne istediğini bulmaya çalışan gençlere yol arkadaşı olmak ve onların gelişimine ortak olmak belki de.

Tecrübelerim

15 yıllık öğretmenlik hayatımda yurtiçi ve yurt dışı istediği üniversitelere ve liselere giren, bu sevince beni de ortak eden, mezuniyetlerini birlikte kutladığımız çok güzel öğrencilerim oldu.

 İTÜ, Boğaziçi, Koç, Marmara, İstanbul üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgi, Özyeğin ve Sabancı üniversitelerinde, Tıp fakültesinde, mühendislik, hukuk, işletme ve psikoloji bölümlerinde okuyan pek çok öğrenciyle birlikte çalıştık. 

Bunun yanı sıra temel düzeyde matematik çalıştığım öğrencilerim de oldu. Öğrenci kabul ederken tek kriterim bu sürece istikrarlı bi şekilde adanmaya gönüllü olmak. Gerisi birlikte adım adım ilerleyeceğimiz bir yol olacak.

SAT, GRE ve GMAT sınavları isteyen yurt içi ve yurt dışı üniversitelere hazırlanan öğrencilerle de çalışıyorum.

6. sınıftan itibaren 7 ve 8 dahil LGS'ye hazırlanan birçok öğrenciyle çalıştım.

Müfredetı ve dili İngilizce Matematik olan Işık Okulları, British School, Robert Koleji, American School of London, Özel Hisar Okulları, Üsküdar Amerikan Koleji'nde okuyan öğrencilerim oldu.

 

Size Neler Kazandırabilirim

*İhtiyacınız olan YKS sınav sistemine ve sorularına tam hakim, iyi bir matematikçi ve aynı zamanda sizle yürümek isteyen, hayallerinize planlarınıza ortak olmak isteyen bir danışmansa sizin için uygun bir eğitmen olabilirim. *Bu süreçte asıl hedefimiz matematiğin dünyasına girerek kendinize bir yol açmanız ve zor olanı yapabildiğinizi görmeniz. Matematiği sizin güçlü yanlarınızdan biri yapmak geleceğiniz için önemli bir araç olacak, bunun için çalışıyor olacağız. *Bu süreçte hem çalışma sisteminizi, haftalık planlarınızı birlikte konuşuyor olucaz, hem de geleceğe yönelik hedeflerinizi, hayallerinizi, ne istediğinizi arama ve bulma konusunda danışmanlık desteği alıyor olacaksınız.

Hakkımda Bilmeniz Gerekenler

* 2 yıldır online olarak çalışıyorum, teknik anlamda birebir derslerde online'da bir performans kaybı yaşamıyoruz. Bu süreçte hem online hem de yüzyüze olarak çalışmaya devam ediyorum

  *Ağırlıklı olarak üniversite sınavına hazırlanan YKS öğrencileri ve yurt dışında üniversite hedefleyen SAT hazırlık öğrencileri ile çalışıyorum. 

*Dersleri birlikte belirlediğimiz gün ve saatlerde düzenli olarak yaparım.

Yüzyüze dersleri Şişli ve Kadıköy'de bulunan ofislerimde yapıyorum. Şişli'deki ofisimiz Gayrettepe metro ve metrobüs çıkışında, Kadıköy'deki ofisim Marmaray çıkışındadır.

Dersleri Nasıl İşlerim

* Dersler her hafta birlikte kararlaştırdığımız aynı gün ve saatte yapılır. Düzen ve istikrar bu işin en büyük katalizörüdür çünkü. * Özel dersin en büyük avantajı öğrenciye özel bir program oluşturabilmek. Özel derse başvurma nedeniniz okulda bir şeylerin eksik kalması oluyor çoğunlukla, bu da sizi ve matematikteki mevcut durumunuzu analiz ederek buna göre şekillendirilen bir programla ilerlemek demek. İlk prensip bu. *Öğrencinin yaşı ne olursa olsun bu öğrenme sürecinden keyif almak. Bu da keyfi birlikte yaratmamız demek oluyor. Öğrenmenin en büyük ikinci katalizörü de severek yapmak bu işi. *Bol pratik, sayılarla oynamak, zihninizi, analitik düşünme gücünüzü keşfetmek, problem çözmek. Sadece "test" çözmek demek değil bu.

Özel Ders Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Verdiği Dersler ve Saat Ücretleri

 • Genel Matematik - Matematik : 60 dk - 600.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
 • Analitik Geometri - Matematik : 60 dk - 600.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
 • Geometri - Matematik : 60 dk - 600.00₺ | Online Ücret: 500.00₺
 • Eğitim Koçluğu - Danışmanlık : 60 dk - 600.00₺ | Online Ücret: 600.00₺
 • Kariyer Koçluğu - Danışmanlık : 60 dk - 600.00₺ | Online Ücret: 600.00₺

Ders Verdiği Konumlar

İstanbul:
 • Beşiktaş
 • Beyoğlu
 • Kadıköy
 • Kağıthane
 • Maltepe
 • Sarıyer
 • Şişli
 • Üsküdar
 • Eyüp

Ders İçin Uygun Olduğu Zamanlar

Öğretmenin Blog Yazıları

Öğretmene Sorulan Sorular

Öğretmene soru sorulmamış

Yorumlar

Ö

Özkan B.

Leyla hocamızla, 8. sınıfta okuyan oğlumuzun matematik dersine destek ve LGS'ye hazırlık için öğretmen arayışı sırasında tanıştık. Alanında yetenekli, oğlumuzun yaşına uygun iletişimi ve gerekli disiplini sağlayacak bir hoca önceliklerimiz arasındaydı. Derslerindeki notların artışı, Leyla hocamızla dersinin olduğu günleri iple çekmesi ve ödevlerini yapmaya olan isteği bizi şaşırtmakla beraber ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı gösterdi. Kendisine verdiği tüm emekler için teşekkürlerimizi iletmeyi bir borç biliriz.

N

Nil

Fevziye mektepleri Işık Lisesi öğrencisiyim. Leyla hocayla geçen yıl 11. sınıftayken tanıştık. 9. ve 10. sınıf TYT konularım çok eksikti. Üstüne bir de 11. sınıf konuları eklendi ve trigonometri konusuna gelince kendim başa çıkamayacağımı anladım. Geçen yıl boyunca düzenli olarak çalıştık Leyla hocamla. Çok disiplinli ama aynı zamanda beni en iyi anlayan öğretmenim oldu. Geriye dönük TYT temelim üzerinde ve 11. sınıf konularını çalıştık. Bu kadar gelişme gösterebileceğimi düşünmemiştim açıkçası, tek başıma zorlu matematik sorularını çözebiliyor hale geldim, beni en çok motive eden bu oldu. Çok hızlı çalışan ama zor kontrol edebildiğim bi zihnim olduğunu fark ettirdi bana. Dikkat problemi yaşadım okul hayatım boyunca, odaklanmakta çok zorlanıyordum sınıf derslerinde. Özel ders bende çok işe yaradı ama kesinlikle Leyla hocanın çalıştırma teknikleri olmasaydı lise matematiğiyle başa çıkamazdım. Daha önce de özel hocalarla çalışmıştım ama pasif bir şekilde anlatılanları dinleyemediğimi, kendim aktif öğretmen yönlendirici olduğunda hiperfokus olarak öğrenebildiğimi keşfettim onunla. Matematik kork umu yendim resmen. Güçlü yanlarımı vurguladı hep hocam, en çok onlar üzerinde durdu. Eksiklerimi de kabul etmeyi öğrendim kendisinden aldığım danışmanlık desteği sayesinde. Bu yıl da devam edicez sınav hazırlık sürecinde.

S

Sedat A.

Leyla Hoca ile bu platform üzerinden tanışarak ders almaya başladık. Kızım ile arkadaş gibi yakınlık kurarak onu Matematik dersine karşı motive etti. Eskiden hiç isteği yoktu, matematik sorusu yapmak istemiyordu. Hatta düşünmeye bile üşeniyordu ve zaten ben yapamam düşüncesi vardı. Leyla Hoca çok zor matematik soruları verdi amacı onun çözmesi değil düşünmesi ve düşünmeyi öğrenmesi idi, düşünce tembelliğinden kurtulması için öncelikle uğraştı. Kendi programı var ve ona göre ilerliyor, yaklaşık 4-5 aydır beraberiz ve memnunuz. Daha yolun başındayız 1 sene sonra çok daha güzel yerlerde olacağımızı düşünüyorum. Her şeyden önce sevgi gelir, ve kimse sevmediği birinden bir şey öğrenmek istemez . Bu konu da da Leyla Hoca çok başarılı. Birlikteliğimiz uzun sürmesini temenni ediyorum. Kızım adına da ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz kendisine.

E

Ezel Ş.

Leyla Öğretmenimiz ile bu platform üzerimden tanıştık. Fiziksel olarak ayrı lokasyonlarda olmamıza rağmen online derslerle çok başarılı süreç yürütüyoruz. Çok iyi eğitimli ve öğrencilere bunu başarılı şekilde aktarma becerisine sahip. Kızım derslere takviye olarak Leyla Hanım’dan ders alıyor. Emekleri için çok teşekkür ederiz.

M

Müge E.

Çok ilgili ve alakalı bir eğitmen. Herkese öneririm. Eksiklerimizi kısa zaman da saptayıp iyileştirdi Leyla Hanım. Sizinle karşılaştığımız için ve bu yolculuğa çıktığımız için çok mutluyuz. Oğluma matematiği sevdirdiğiniz ve verdiğiniz emekler için teşekkür ederim.

N

Nilay

Leyla Öğretmen her şeyden önce pozitif enerjisi ile öne çıkıyor. Anlaşılır ve öğretici ders anlatımının yanı sıra, farklı tarz soru çözümleri ve özellikle beceri temelli sorulardaki deneyimi ile bize çok yardımcı oldu. Leyla Öğretmen öğrencilerini iyi analiz ediyor ve onlara göre bir yol haritası çıkarıyor. Böyle olunca güvenilir ve profesyonel bir yerde olduğunuzu anlıyorsunuz. Zaman kaybı ve hayal kırıklığı yaşamıyorsunuz. Kendisini tanıdığımız için çok mutluyuz. Buradan da bir kez daha teşekkür ederiz.

M

Muhammed R.

Bu site vasıtası ile tanıştığım Leyla Hocamdan, GRE sınavı için online olarak ders aldım. Başlarda online eğitime karşı önyargım vardı lakin bu önyargılar Leyla hanımın ilgisi, bilgisi ve yaklaşımı neticesinde kırıldılar. Netice olarak sınavımdan istediğim skoru elde etmek Leyla Hocamız vasıtasıyla nasip oldu ve Yıldız Teknik Üniversitesinde doktoraya kabul aldım. Buradan tekrar Leyla hanıma teşekkürlerimi sunuyorum.

P

Pelin A.

Leyla hocayla kardeşimin üniversite sınavlarına hazırlandığı sene tanıştık. Matematik temeli olan bi öğrenciydi kardeşim ama hedefimiz de yüksekti. İşini idealist bi şekilde yapan bir egitimciye rastlamamız büyük şans oldu bizim için. Leyla hanım alanına hakim iyi bir matematikçi. Aynı zamanda bu bir yıl boyunca her anlamda yanımızda olan bir danışmanlık desteği sağladı bize. Çok teşekkür ederim özverili desteklerine.

S

Senem N.

Leyla hocamla LGS sınavlarına hazırlanırken tanıştık. Oldukça iyi bir öğretmen, dersleri anlamanız için elinden geleni yapıyor. Derslerde konular hakkında püf noktaları paylaşıyor. Daha iyi açıklamak gerekirse sınav aşırı bir öğretmen sizi sınava hazırlamak yerine konuların mantığınızda canlanmasını istiyor. Sizi hep güleryüzlü karşılıyor, iyi bir dinleyici ve en önemlisi öğrencilerini çok güzel motive ediyor.

F

Fidan

YKS sınavına hazırlıkta çok iyi destek veren bir öğretmen, öneririm.

B

Bilal

Öncelikle güzeller güzeli Leyla Hocama teşekkür ederek başlamak istiyorum.5 ay gibi bir süre ders alma şansım oldu kendisinden.Akademik olarak her türlü seviyeye gayet yeterli birisi kendisi.Ondan önce, çok sıcak kanlı bizimle birer arkadaş,dost gibi her türlü konuda yardımcı olabilir hissi veriyor.Tek gayesi bizi en iyi şekilde hazırlamak oldu her zaman.Anlayamadığım çoğu şeyi kolaylıkla bana anlattı.Çok iyi bir insan,iyi kalpli ve sadece öğrencilerini düşünen bir hoca kendisiyle karşılaştığım için şanslıyım.Bundan sonra da, nerede olursa olsun hep öğrencisi olacağım ne kadar teşekkür etsem az, teşekkürler hocam...

İ

İlayda G.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi mezunuyum. Hedefim başından beri tıp fakültesiydi. Leyla hocamla son sene sınava hazırlık sürecinde tanıştık. Matematiğim iyiydi zaten ama hedefim de yüksekti, o yüzden son sınıf konularını bir an önce bitirip, soru çeşitleri üzerinde gelişmek istiyordum. Arkadaşım alıyordu özel ders Leyla Hoca'dan, onun önerisi üzerine gittim, sınav kaygısı üzerinde de çalıştıklarını söylemişti. Hem çok iyi bir matematikçi hem de psikoloji alanında master yapmış bir danışman. Bir öğretmenden fazlası oldu benim için bir yıl boyunca. En zor sorular üzerinde de çalıştık, oturup tüm kaygılarımı da konuştum, birlikte çözüm aradık. Çok değerli benim için, iyi ki varsınız hocam. Ege tıp fakültesinde ilk yılımı tamamlamak üzereyim bu yıl :)

M

Mathil Z.

Hem lise hem de üniversite hazırlıkta iki kardeşime eğitim koçluğu yapan Leyla hoca bugüne kadar hiçbir kurs ya da özel hocada görmediğimiz bir özen ve özveriyle bizlerle oldu. Kardeşlerimi sadece sınavlara hazırlamakla kalmadı hedef odaklı bir çalışma disiplini edinmelerini sağladı. Yoğun dikkat dağınıklığı yaşayan küçük kardeşim Özge, Leyla Hoca sayesinde Galatasaray lisesinde okuyor. Diğer kardeşim ise Bilkent'e bursla giriş yaptı. Leyla Hoca eğitim ve danışmanlık ettiği öğrencilerinin kapasitelerini çok iyi analiz ediyor ve eksik noktaları çok hızlı tespit edip bunlara uygun kişiye özel çalışma yöntemleri sunuyor. Karşısındakinin kavrayış yoluna göre öğretim sistemini dönüştürüyor, Bunlar olmasa kardeşlerim şimdi muhtemelen genel sistem içinde bir yerlerde olacaktı. Ama Leyla Hoca sayesinde kariyerlerine çok iyi noktalardan başlama şansı buldular. Tüm özverisi için Leyla hocaya minnettarız.


Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Yazın

LEYLA Öğretmeni Değerlendir

Ders talep et