İngilizce Konuşmanın Kolay Yolu

Yazar: Burcu G. | 18.11.2021 - 2 dakikalık okuma. Görüntülenme: 202
İngilizce Konuşmanın Kolay Yolu
İ ngilizce öğrenmenin kolay yolu var mıdır? İngilizce konuşmanın yöntemlerini uzman İngilizce öğretmenimiz sizler için hazırladı.

İngilizce öğrenmenin kolay yolu var mıdır?

Bir Çek atasözü der ki; '' İnsanlar bildikleri dil sayısı kadar hayat yaşarlar. '' Şimdi burada bir dil bilmenin önemi hakkında uzun uzun yazmayacağım tabii ki. Belki bundan 20 yıl önce olsaydı sizlerle İngilizcenin önemi hakkında bilgi paylaşımı yapmak mantıklı olabilirdi.

İçinde bulunduğumuz yüz yıl bizlerden ve gelecek nesilden bir çok konuda yeterlilik beklemektedir. Bu yeterliliklerin belki de en başında İngilizce bilmeyi sayabiliriz. Her fırsatta kendi öğrencilerime de hatırlattığım bir husustur bu. İş hayatı, özel sektör sık sık şu soruyu soruyor, '' Daha ne yapabiliriz ?'' daha, daha, daha... Umarım vurgulamak istediğim noktayı ifade edebilmişimdir.

İngilizce bilmek artık bir ayrıcalık olmaktan çıktı. Teknolojinin bu denli gelişmiş olduğu 21. yüzyılda tabiri caizse bilmemek değil, öğrenmemek ayıp oldu. Bir bilgi ya da beceriyi edinebilmek için internet üzerinde sayısız kaynak bulunmaktadır. Biraz araştırarak gerekirse profesyonel yönlendirmeye başvurarak öğrenemeyeceğimiz şey yok denecek kadar az. Hele ki söz konusu İngilizce öğrenmek ise, bana kalırsa işler daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Peki gelelim İngilizceyi öğrenmenin kolay yoluna. Yaklaşık 10 yıldır çeşitli yaş gruplarına, hemen hemen her seviyeden bireye dil eğitimi vermekteyim. Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, İngilizce öğrenmek zaten oldukça kolay. Hadi gelin size yol haritasını da çizelim;

İngilizce Konuşmanız Kolay Yolları 
 

 1. Madde 1: İngilizce öğrenmek kolaydır!
   
 2. Madde 2: İngilizce öğrenmenin kolay yolu yoktur.
   
 3. Madde 3: İngilizce öğrenmek sabır ve emek ister.
   
 4. Madde 4: Temel dilbilgisi yani grammar olmadan İngilizce konuşamazsınız.
   
 5. Madde 5: Temel grammar bilgisinin yanında, kelime hazneniz ne kadar zengin ise o kadar kolay İngilizce konuşursunuz.
   
 6. Madde 6: İngilizce paragraf ya da kompozisyon hatta günlük, içeriği hiç fark etmeksizin yazma becerinizi geliştirirseniz iyi ve akıcı konuşma becerisine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

İngilizce öğrenmenize katkı sağlamak için Online İngilizce dersleri almak isterseniz linkten ihtiyaçlarınıza en uygun eğitmenleri inceleyebilirsiniz. 

Eğer toparlamak gerekirse bir ürün elde etmeniz zaman alacaktır. Fakat bu sürecin zor olduğu anlamına gelmez. Doğru yönlendirme, istikrar ve sabır muhakkak başarı ile sonuçlanacaktır. İngilizce bilmek artık ana dilini bilmekle neredeyse eş değer. Daha fazla geç kalmayın ve dil öğrenmenin keyifli serüvenine dahil olun derim.

Etiketler

Yazar

Burcu G.

İngiliz dili ve edebiyatı mezunuyum. Bunun yanında formasyon eğitimimi de tamamladım. Özel okullarda her kademede ders tecrübesi edindim (yetişkin eğitimi dahil). Toplamda 8 yıl...

Benzer Yazılar
Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı Dil ve Dünyayı Anlamak

Yabancı dil öğrenmenin önemi ve insanlara olan faydaları nelerdir.

Onlarca Para Döküyorum Ya Peki?

Onlarca Para Döküyorum Ya Peki?

Özel ders alıp onlarca para dökmeden başarıya en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Doğru adres özel dersten başkası değildir.

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her Gün Yeni Bir Kelime

Her gün yeni bir kelime öğrenerek, ingilizceyi kısa bir sürede öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? İngilizce öğrenirken nelere dikkat etmek gereklidir?

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden Korkmamanın Sırları

İngilizceden korkmamanın en büyük sırları nelerdir. İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin uygulaması gereken sırlar nelerdir.

Yorumlar (0)
Makaleyi beğendin mi ?
Özeldersalanı Logo
350+ kategoride 35.000+ öğretmen, hemen ders al! İlk dersin ücretsiz 😍
hemen ders al!
İlk dersin ücretsiz 😍
Öğretmen Bul