İhracat-ithalat Eğitimi

çizgi

İhracat-ithalat Eğitimi Veren, Aşağıda Listelediğimiz 5 Profil Arasından Sizin İçin En Uygun Olduğunu Düşündüğünüz Öğretmeni Hemen Keşfedin!

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Size en uygun öğretmeni bulmak için öğretmen profillerini tek tek gezmeye zamanın yoksa,eğitim danışmanlarımız kriterlerinize en uygun öğretmeni sizin adınıza araştırsın ve yönlendirsin...

Hemen Başla

E-dış Ticaret Uzmanı-eğitmen

Halim Ö.

(0 üye yorumu)
Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği(İkinci Öğretim) Mezunu
İzmir - Konak
Elektronik Dış Ticaret Uzmanıyım. Emekli, çalışanım....

Fransızca Öğretmeni

özge ö.

(0 üye yorumu)
Dokuz Eylül Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Mezunu
İzmir - Karşıyaka
okula gitmeyi, öğrenci olmayı ve daha sonra öğretmen olmayı hep ...
Matematik Öğretmeni
OZKAN K.

(0 üye yorumu)
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Mezunu
Ankara - Mamak
Odtü matematik öğretmeni...
Özel Ders Ve Kişisel Gelişim Öğretmeni
Mehmet İ.

(0 üye yorumu)
İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Mezunu
İzmir - Buca
İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine özel ders ve ...
Pazarlama, İhracat, İşletme Yönetimi, İş Geliştirme, Satış, Markalaşma, Girişimcilik
Mehmet I.

(0 üye yorumu)
Bilkent Üniversitesi İşletme Mezunu
Ankara - Çankaya
Girişimci ve pozitif biri...


İhracat-İthalat Eğitimi Veren Öğretmenlere Gelen Son Değerlendirmeler


İthalat-İhracat Dersleri Veren Eğitmenleri Keşfet!

İthalat-İhracat Nedir

Ticaret tarihin biçok döneminde devamlılığını sürdürmüş ve farklı boyutlarda gerçekleşmiştir. Savaşlar, salgın hastalıklar veyahut kıtlıklar belli bir noktaya kadar etkilemiş olsa da ticaretin seyri süreklilik arz etmiştir. Farklı şekillerde gerçekleşen ticaret teknolojik gelişmeler yörüngesinde ivme kazanmıştır. Bu bağlamda ithalat ve ihracat kavramlarına değinip, ithalat-ihracat eğitimini sağlayan platformlar üzerinde duracağız. İthalat, yabancı bir ülkeden temin edilen mal ve hizmet işlemleridir. Bir diğer ifadeyle ‘dış alım’ tabirini karşılamaktadır. Bu ifadenin tam tersi ise ‘ihracat’tır. İhracat, üretilen mal ve hizmetlerin yurtdışına satılmasıdır. Bir ülke sınırları içerisinde serbest dolaşımda bulunan malların ve hizmetlerin diğer ülkelere satılmasıyla gerçekleşir.  İhracata dayalı büyüme; ülkelerin dünya pazarında marka ve algı değerini artırır. İhracat sektörünün gelişmesi ve genişlemesi halinde ülkenin kalkınması daha hızlı gerçekleşecektir. 

İthalat-ihracat Yapabilmenin Şartları 

İthalat ve ihracatın gerçekleşmesi için belli aşamalar vardır. Öncelikle en yüksek verimi alabilmek için etkili bir ihracat ve ithalat yönetimini gerçekleştirmek gerekir. Bu etkili yönetim ise hiç şüphesiz eğitim ile sağlanacaktır. Üniversitelerin iktisat ve idari bilimler fakültelerinin yanı sıra bu eğitimleri pratikler üzerinden gösteren ve gerekli eğitimi sağlayan dış ticaret şirketlerinin en büyük kaygısı etkili bir ithalat ve ihracatın gerçekleşmesine yöneliktir. Bilhassa ihracatın sektörel olarak büyük pay alması ülkenin gelişimine dair önemli bir göstergedir. Bu bağlamda online platformda da birçok eğitimlerin var olduğunu söylemek mümkün. Kuruluşlar ve kurumlar bünyesinde  teşvik edilen bu çalışmalar ise  kuruluşların bünyesinde bulunan geliştirme merkezlerinin himayesindedir. Bu anlamda çeşitli eğitim çalışmaları yapılmakta ve fuarlar düzenlenmektedir. 

İthalat ve ihracatın katkıları

Ürün ve Pazar araştırmalarının yapılması, çeşitli istatistiklerin oluşturulması ve veriye bağlı birtakım araştırmaların yapılması yapılacak ticareti etkili kılmaktadır. Bu bağlamda ‘danışmanlık’ birimlerinin varlığı bize rehber olmaktadır. Bununla beraber Ticaret Bakanlığı ve bazı kuruluşların ithalat-ihracatı geliştirmeye yönelik ve girişimciye yönelik teşvikleri bulunmaktadır. Markalaşmadan, Pazar araştırmaya kadar birçok destek bulunmaktadır. Günümüzde önem kazanan e-ticaret, e-ihracat ise ithalat-ihracatın kazandığı boyutlardan bir yenisini göstermektedir. Geleneksel yöntemlerle beraber gelişmelerin takibini yapma ve oluşturulan uygulama ve platformaları bu minvalde kullanmak ticareti sürdürülebilir kılacaktır. İhracat ve ithalatı bir köprü olarak düşünebiliriz. Uzakları yakın kılar ve aracı rol alır. Birçok ticari faaliyet ülke politikalarını etkilemektedir. Bu perspektiften bakıldığında ekonomi, ithalat-ihracat alanında rol almak önem arz etmektedir.

İthalat ve ihracat özel dersleri ile üniversite derslerinize katkı sağlayabilir ya da yeni başlamış olduğunuz bu meslek dalında tüm eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Diğer yandan ithalat ve ihracat dersleri alarak bir meslek seçeneği daha edinmiş olursunuz. Bu derslerden sonra iş olanaklarınıza birini daha eklemiş olursunuz. 

O halde ithalat-ihracat özel dersleri için hazır mısınız?

Sitemizde bu alanda eğitim veren birçok eğitmen var ve hepsi sizin ders taleplerinizi bekliyor! Kolay bir üyelik ile ders almak istediğiniz branşın eğitmenlerine ders talebi yollayabilirsiniz. Filtreleme bölümünden konum ve cinsiyet seçenekleri ile taleplerinize en uygun eğitmeni bulmanız için kolaylıklar sağladık. Bir başka kolaylığımız ise genel ders talebi seçeneği. Hangi eğitmenden ders alacağınıza karar veremediniz mi? Ya da eğitmenlere tek tek talep atmak uzun mu geliyor? Bunu sizin için genel ders talebi ile kolaylaştırdık. Ders almak istediğiniz branşla ilgili tüm taleplerinizi detaylı bir şekilde açılkadığınız genel talebiniz ilgili her eğitmene iletilir ve size dönüş yaparlar. 

İthalat-ihracat özel ders ücretlerine baktığımızda 70-150 TL arasında olduğu görülmektedir. 

İthalat-ihracat özel ders vermek mi istiyorsunuz? 

İhracat ve ithalat ile ilgili bölümden mezunsanız, bu işi yapıyorsanız ve ders verecek seviyede olduğunuza inanıyorsanız, bu bilgilerinizi kazanca dönüştürmek ve öğrencilere destek olmak ister misiniz? Birçok öğrenci ve meslek sahibi hatta ihracat-ithalat alanında kariyer düşünenler özel dersler alarak açıklarını kapatmak istiyor. Siz de bu alandaki bilgilerini paylaşmak için sitemize üye olarak bir öğretmen profili oluşturabilirsiniz. Neredeeğitim aldığınızdan iş hayatınıza kadar gerekli olan tüm bilgileri yazmalısınız. Ayrıca ders verdiğiniz öğrencilerden size yorum atmasını isteyerek de profilinizi aktif tutabilirsiniz. Yanı sıra bu yorumlar ders işleyişinizle ilgili de bilgiledirici olur.