Boğaziçi Üniversitesi Öğrencisi

Başarılı olmak istiyorsanız bana güvenebilirsiniz :)
Profil Onaylandı
8 puan
Öğretmene Sorulan Soru ( 0 )
Yapılan Yorum ( 1 ) / Yorum Yap
Öğretmenin Blog Yazıları ( 0 )

ÖĞRETMEN HAKKINDA


MESAJ ATARKEN NUMARANIZI/E-MAIL ADRESİNİZİ MESAJIN İÇERİSİNDE BELİRTİRSENİZ İLETİŞİME GEÇEBİLİRİM, AKSİ TAKTİRDE SİSTEM NUMARANIZI ÖĞRETMENLERLE PAYLAŞMIYOR.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme 4.sınıf öğrencisiyim. Eğitim dilim %100 İngilizce, 1 sene İngilizce hazırlık eğitimi aldım. Lisede anadolu öğretmen lisesinde okuduğum için eğitim dersleri aldım. Özel ders konusunda hem teorik hem pratik bilgimin yeterli olduğunu düşünüyorum. Üniversite giriş sınavlarında başarılı olduğumdan -ilk 500- konulara hakimim. 1 sene boyunca düzenli olarak matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler, İngilizce ve Türkçe dersleri verdiğim 5.sınıf bir öğrencim oldu. Şu anda 8.sınıf düzeyinde matematik dersi verdiğim öğrencim var. Hem henüz taze olan bilgilerimi ihtiyacı olan öğrencilerle paylaşmak, hem onların başarısına ve motivasyonuna katkıda bulunmak hem de eğitim giderlerimin bir kısmını kendim karşılamak için özel ders veriyorum.

31 Veli İle İletişime Geçti
3 Yıllık Tecrübe
Son Aktivite : 5 gün önce
Online

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Öğrencisi

İSTANBUL SARIYER RUMELİHİSARI

Ders anlatmayı, başkalarına bir şeyler öğretmeyi, insanları motive etmeyi seven birisiyim. Öğrendiğim bilgilerin uçup gitmesindense hem başkasında hem de bende kalıcı hale gelmesini isterim. Hem henüz taze olan bilgilerimi ihtiyacı olan öğrencilerle paylaşmak, hem onların başarısına ve motivasyonuna katkıda bulunmak hem de eğitim giderlerimin bir kısmını kendim karşılamak için özel ders veriyorum.

1 dönem boyunca dikkat dağınıklığı ve anlama güçlüğü olan bir 5.sınıf öğrencisinin tüm derslerine yardımcı oldum.

1 sene boyunca TEOG seviyesinde matematik ve İngilizce dersi verdim, öğrenci şu an fen lisesinde okuyor. Aynı öğrenciye lise 1 boyunca zaman zaman matematik ve İngilizce dersi verdim.

Öncelikle karşımdaki kişiye bu hayattaki en büyük inançlarımdan birisi olan başarmanın birkaç kişiye has değil herkese ait bir his olduğunu aşılamaya çalışırım. Bunun yanında ben öğretmen-öğrenci ilişkisinden ziyade gerektiğinde öğretmen gerektiğinde arkadaş gerektiğinde abla konumuna geçmeyi tercih eden birisiyim. "Ders saatim boyunca dersi vereyim sonra hemen çıkıp giderim" mantığında olan birisi değilim, eğer öğrencimin bir sorunu varsa ders sonrasında onunla sohbet de ederim, bir sıkıntısı olduğunda Whatsapp'tan veya arayarak yardım da ederim.

Vize ve final haftalarım çok yoğun geçtiği için o hafta ders veremeyebilirim.

Ben test üzerinden konu anlatmayı daha faydalı buluyorum. Konuda 5 test mevcutsa 3'ünü ben gitmeden öğrencinin çözmesini istiyorum. Derse geldiğimde öncelikle yapamadığı sorulara bakıyorum sonrasında kalan testleri beraber çözüyoruz. Bunu yaparken yanımızda bir not defteri oluyor ve yapamadığımız sorulardaki ana noktaları not ediyoruz.

Onun dışında öğrenci konu hakkında bilgisizse önceden çalışmış olduğum konuyu öğrenciye öğrenme biçimine göre grafikler, kavram haritaları ya da direkt düz yazı kullanarak anlatıyorum ve ona not çıkarmış oluyorum. Sonrasında başta notlarına bakarak ona soru çözdürmeye çalışıyorum, notlara hakim olmaya başladığında onu bir kenara koyup direkt soru çözmeye başlıyoruz. Ders sonunda da vaktimiz kalırsa işlediğimiz konunun tekrarını ve sonraki dersin ödevlendirmesini yapıyoruz.

*Ders sırasında karşınızdakinin öğretmeniniz olduğunu unutmayın.
*Ders işlerken dikkat dağıtmaya çalışmayın, eğer molaya ihtiyacınız varsa bunu belirtin hocanız size anlayış gösterecektir.
*Ödevlerinizi yapmayı unutmayın, yapmamak sizin zararınıza olur. :)

VERDİĞİ DERSLER, SAAT VE ÜCRETLERİ

DERS SÜRE ÜCRET
YABANCI DİL ALMANCA 60 DK 80 TL
YABANCI DİL İNGİLİZCE 60 DK 80 TL
TÜRKÇE DİL VE ANLATIM 60 DK 80 TL
EDEBİYAT TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 60 DK 80 TL
MATEMATİK GENEL MATEMATİK 60 DK 80 TL
İLKÖĞRETİM TAKVİYE 60 DK 80 TL
SINIF ÖĞRETMENİ 60 DK 80 TL
DERS İÇİN UYGUN OLDUĞU ZAMANLAR
GÜNLER BAŞLANGIÇ BİTİŞ
PAZARTESİ 18.00 22.00
PERŞEMBE 18.00 22.00
CUMA 18.00 22.00
İL İLÇE
İSTANBUL BEŞİKTAŞ
İSTANBUL BEYOĞLU
İSTANBUL KAĞITHANE
İSTANBUL SARIYER
İSTANBUL ŞİŞLİ
KOCAELİ DARICA

Bu öğretmenin yazmış olduğu yazı bulunmamaktadır!

Bu öğretmene sorulan soru bulunmamaktadır!

1
Yorumlar
MÜRSEL AKTAŞ
Ağu 16, 2018
Lise 11 ci sınıfa gidecek olan kızımız için matemetik ve ingilizce özel ders almak istiyoruz. Gebze merkezdeyiz. Saygılarımla,
Öğretmen Hakkındaki Görüşlerinizi Paylaşın
E-Posta Adresiniz Yayınlanmayacaktır
NOT : Öğretmene Ders Talebinde Bulunmak İstiyorsanız Sizinle İletişime Geçilecek Telefon Numarasınıda Yazmanızı Rica Ederiz.